V Košiciach hral (austrálsky) Pink Floyd!

V sobotu večer sa zaplnila košická Steel aréna, pripomínajúc tak slávnu londýnsku Earth Court Hall. A nielen rozložením sedadiel, ale predovšetkým tým, čo tam bolo počuť a vidieť.  
Pripomínanie nebolo náhodné, svoj stage tam rozložila formácia The Australian Pink Floyd Show, ktorá priletela z ukrajinského Kyjeva, aby veľkolepým koncertom v Košiciach ukončila úspešné európske turné. To bude po krátkej pauze pokračovať v Spojených štátoch.
Dvojhodinová šou, ktorá bola dokonalým prierezom tvorby PINK FLOYD, privádzala divákov k úžasu až mohli mať naozaj pocit, že pred nimi nehrá nikto iný, než vo svete hudby výnimočná partia Davida Gilmoura. Ten si Austrálčanov predčasom pozval aj na párty. Ozvučenie plechovej košickej haly bolo neskutočne príjemné a zrejme po prvýkrát na úrovni, akú tento priestor dosiaľ nepoznal.
Ako nám povedal jeden zo zástupcov organizujúcej agentúry RETRO AIR, austrálska kapela sa aj správa, ako samotné super hviezdy, ktoré imitujú. V pláne nebola ani tlačovka, či nejaké stretnutie s novinármi a tak si niektorí košickí kolegovia museli namiesto plánovaných rozhovorov vymyslieť čosi iné. Kapela sa ihneď po koncerte odobrala prenocovať do košického hotela Bankov.
Pre všetkých, ktorí prišli na koncert v hojnom počte z celého Slovenska, to bol nepochybne zážitok, aký len ťažko prebije čokoľvek v najbližšej dobe. Super zvuk, dokonalé aranžmán a vynikajúco zvládnuté gitary – vraj taktiež v presnej kópii tej slávnej v rukách Davida Gilmoura.
Nafukovacie prasa nad hlavami divákom však austrálska produkcia v tomto prípade neponúkla. Zrejme nevyhovovali technické možnosti, keďže v strede haly nad hlavami divákov je inštalované zariadenie pre športové podujatia. Aj napriek tomu spolu s takmer originálnou svetelnou a laserovou šou to všetko, čo fanúšikovia tejto hudby tam zažili, mohlo v nich zanechať len pozitívne emócie z nesporne kvalitne zvládnutej produkcie floydovcov.
Hm, len keby to bolo výzvou pre nich samých, aby sa na to fanúšikmi očakávané turné ešte predsa len raz vydali – sobotňajší koncert austrálskej zostavy bol ďalším svedectvom jedinečnosti hudby PINK FLOYD.
Foto & Video: Martin Kuchár ml., Gabriel Vjeszt ml.
The Australian Pink Floyd Show – Wish You Were Here

 
 
 
 
 
Video sumár Webnoviny.sk pozrite kliknutím tu.
Recenziu denníka Košický Korzár si môžete prečítať kliknutím tu.  

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery