V Drnave slávili Dni obce


V sobotu sa uskutočnili v Drnave celodenné oslavy Dni obce. Ich 2. ročník mal opäť bohatý program, vrátane atrakcií v podobe súťaží vo varení baníckych halušiek, či pití piva.Starostka obce pani Helena Ulbriková (krátky video rozhovor nájdete vo video okne) žiarila spokojnosťou. Po rokoch oživená tradícia osláv zdá sa zaberá a veruže, aj ľudia boli nabití dobrou náladou v tom pravom zmysle slova.

Oslavy sprevádzal bohatý kultúrny program, začínajúci výstavou obrazov miestnych amatérskych umelcov, z kltorých zaujali práce najmä pána Korola Schmidta  folkĺórom a končiaci vystúpením miestnej kapely LORD, známej ešte zo starých čias, keď Gemer križovali rôzne skupiny s dobrou povesťou.

Kultúre predchádzala omša v miestnom kostole, príhovor starostky pred Obecným úradom a kladenie vencov. Prítomní bol okrem iných hostí aj podpredseda Košického samosprávneho kraja Ján Szollos (SMK).

Obrovské rozvoniavajúce kotle s gulášom, banícke hlaušky, či palacinky – to boli len niektoré dobroty, ktoré na návštevníkov čakali. Zúčastniť sa mohli aj tomboly o televízor a ďalšie vecné ceny.

Podbné oslavy sa konajú počas letných dní vo viacerých obciach a mestečkách Gemera a sú príjemným oddychovým spestrením víkendových dních tam žijúcich ľudí, rodákov, alebo aj náhodných návštevníkov.

Rožňava svoje dni oslavuje vo februári, či by to mohlo byť aj v lete, môžete hlasovať v aktuálnej ankete.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery