Ustanovujúce zasadnutie rožňavského parlamentu

Ako sme už informovali, v utorok sa stretli na pozvanie primátora novozvolení poslanci rožňavskej samosprávy. Na pracovnom stretnutí prerokovali program ustanovujúceho zasadnutia zastupiteľstva. To sa má uskutočniť  v utorok 2. decembra.
Programy takýchto stretnutí, ktoré sa konali aj v minulosti, ani ich výsledky, neboli doteraz zverejňované. Na podnet infoRoznava.sk mesto dnes zverejnilo tlačovú správu.
Podľa nej poslanci prerokovali návrh na zloženie pracovných komisií, návrh na poverenie poslanca v súlade s § 12 zákona o obecnom zriadení, návrh na zriadenie komisií zastupiteľstva a určenie počtu poslancov v týchto komisiách.
Hovorili tiež o návrhu na členov komisie na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií funkcionármi mesta a o návrhu na voľbu predsedu a podpredsedu tejto komisie. Predmetom diskusie bol aj návrh na poverenie poslancov na vykonávanie sobášov.
Primátor mesta pracovné stretnutia s poslancami bude zvolávať počas celého volebného obdobia, uvádza sa v závere oznámenia. Na stretnutí sa prítomným poslancom ospravedlnil, že im program neoznámil vopred.
Podľa našich zistení by mali byť zachované komisie zastupiteľstva v tom rozdelení, ako bolo doteraz, hoci prebiehala dlhá diskusia o zrušení komisie cestovného ruchu.
Viceprimátorom, ktorého menuje primátor, by sa mal stať niektorý z trojice poslancov J. Balázs (nez.), A. Laco (SMK) alebo J. Lach (Most). Post hovorcu už neplánuje obsadiť, s médiami bude komunikovať sám.
Primátor sa na stretnutí nezmienil, či uvažuje o zmene na poste prednostu mestského úradu. Ten zastáva Erika Mihalíková. Na škandalózny nákup tabletov od jej partnera upozornil denník Nový čas.
Poslancom, ktorý má právo zvolávať zastupiteľstvo v zákonom predpísanej situácii, má byť D. Kemény (TIP). Medzi poslancami, ktorý môžu sobášiť, bude už aj poslanec M. Bischof (OKS).
Konateľ RVTV Peter Benedikty zatiaľ neavizoval „technické a personálne dôvody„, ktoré by mu mali brániť zabezpečiť prenos z ustanovujúcej schôdze mestského parlamentu.
Rokovanie zastupiteľstva je zo zákona verejné. Jeho ustanovujúce zasadnutie sa spravidla koná v Kongresovej sále budovy historickej radnice na Námestí baníkov.
Dokument –
Pozvánka a rogram zasadnutia
Vyhlásenie nástupu náhradníka E. Mihóka (NOVA)
Poverenie poslanca D. Kemenya (TIP)
Určenie počtu členov komisií
Zloženie Komisie na ochranu verejného záujmu
Určenie platu primátorovi mesta
Foto: Archív infoRoznava.sk / Ustanovujúce zasadnutie MZ Rožňava v r. 2010

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery