Ulahodiť svinstvom?

zeleni_ki.jpg…keď sa musím hanbiť nie za svoje, ale za cudzie nepekné a zlé skutky. Minulý týždeň v stredu, počas oficiálnej návštevy doživotného prezidenta Kazašskej republiky (diktátora) Nursultana A. Nazarbajeva, ktorého prijímal prezident Slovenskej republiky, som sa v jeden deň musel veľmi hanbiť až dvakrát za skutky mojich spoluobčanov, dokonca za nášho prvého občana a za našich policajtov.
Prvýkrát som sa hanbil vtedy, keď slovenskí policajti násilne odvliekli z pred prezidentského paláca podľa mňa veľmi statočnú ženu, kazašskú novinárku Bali Marzecovú, ktorá mala sama a jediná z miliónov ľudí odvahu verejne protestovať proti diktátorovi zo svojej vlasti.
Miesto toho, aby sme ju obdivovali a všemožne ju podporili v tomto jej odvážnom čine, my ju potupne odvlečieme, zbijeme, zavrieme a vypočúvame ako zločinca. A akoby to ešte nestačilo, tak v tom istom čase náš prezident tomu kazašskému diktátorovi, proti ktorému statočná kazašská novinárka protestovala, potichu udeľuje najvyššie možné slovenské štátne vyznamenanie pre cudzinca.
Druhýkrát ma hanba fackovala vtedy, keď tú statočnú novinárku Bali Marzecovú po trinástich hodinách zaistenia konečne z polície prepustili a ona hneď pred východom so slzami v očiach našim novinárom, a cez nich všetkým Slovákom, povedala toto:
„Prišla som na Slovensko vystúpiť proti diktátorovi Nazarbajevovi, aby mu Slovensko povedalo nie. Hovorila som tam, že ďakujem Slovensku za demokraciu, ktorá mi umožnila tento protest. Nečakala som, že ma polícia zatkne a zbije.“
Priznám sa, že pri týchto jej slovách som mal aj ja slzy v očiach a zároveň mi bolo na zvracanie. Z duše nemám rád zovšeobecnenia, ale teraz som sa hanbil za Slovensko, pretože som mal silný dojem, že tí policajti tak konali v presvedčení, že našim súčasným najvyšším predstaviteľom štátu, ktorých sme si slobodne zvolili, týmto svinstvom ulahodia a že ich zato ešte aj pochvália.
Šľak ma ide trafiť, že som sa 18 rokov po odstránení našich komunistických diktátorov dožil udalosti, ktorá mi veľmi živo pripomenula zábery zo 17. novembra 1989 z Václavského námestia v Prahe.
(Pozri tu video a taktiež dotazník spokojnosti s prácou polície.)
© Inforoznava.sk Tibor Takáč

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery