Účastníčkou nehody aj Rožňavčanka

Zo zavinenia dopravnej nehody, pri ktorej sa medzi obcami Figa a Bátka v rimavskosobotskom okrese zrazili tri osobné autá, polícia dôvodne podozrieva 36-ročného vodiča osobného motorového vozidla Škoda Octavia z obce Sklené v okrese Turčianske Teplice.
Podľa doterajších poznatkov v sobotu (27. decembra) približne o 19.45 hodine tam vodič škodovky pri prejazde ostrou pravotočivou zákrutou neprispôsobil na vlhkej vozovke rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam, ktoré možno predvídať. S autom dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde narazil do oproti idúceho osobného motorového vozidla Kia Rio, ktoré šoférovala 36-ročná vodička z Rožňavy.
Jej auto sa po náraze stalo neovládateľným, skrížilo sa a prešlo čiastočne do ľavého jazdného pruhu. Tam narazilo do osobného motorového vozidla Ford Fiesta, ktoré išlo za vozidlom Škoda Octavia. Jeho 45-ročný vodič z Rimavskej Soboty už zrážke zabrániť nedokázal. Následne Ford vbehol do priekopy, kde zostal stáť.
Pri dopravnej nehode sa ťažko zranila 46-ročná spolujazdkyňa vo vozidle Ford, cestujúci v ostatných autách vyviazli z havárie bez zranení. Požitie alkoholu vodičmi policajti pri dychovej skúške nezistili. Škodu, ktorá vznikla na vozidlách, odhadli približne na 200.000 Sk (6639 eur).
Informácie poskytla hovorkyňa KR PZ SR v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli