Uč sa láske slnečníc…

KOŠICE – Festival Konvergencie vyvrcholil pred týždňom dvojicou koncertov, na ktorých slovenskí hudobníci po prvý raz naživo predstavili legendárny album Zelená pošta (1972). Štyridsať rokov starú nahrávku v bratislavskej Design factory pripomenuli muzikanti stojaci pri zrode tejto štúdiovky.
Speváka a gitaristu Pavla Hammela, klávesáka Mariána Vargu, basgitaristu Fedora Freša  a gitaristu Františka Grigláka doplnili bubeník Martin Valihora a klávesák Peter Preložník.
Po dvoch bratislavských koncertoch nasledovalo vystúpenie v evanjelickom kostole v Banskej Bystrici a rovnako ako v Bratislave, pre veľký záujem aj dva sobotňajšie (29. 9.) koncerty v Košiciach v priestoroch historickej radnice.
Zostava legendárnych hudobníkov nastúpila na pódium pri prvom z nich krátko po 17-tej hodine. Odohrali postupne celú Zelenú poštu, vrátane balady Slnečnice. V druhej časti koncertu odzneli piesne z albumu Zvoňte, zvonky od skupiny Prúdy a tiež nštrumentálne skladby formácie Collegium Musicum. Po návrate Hammela na pódium zahrali skladby z konca 60. rokov minulého storočia.
Na 21. novembra je naplánovaný ešte jeden koncert  – v Prahe.
Foto & Video: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery