Na čo ako tehotná nemyslíte?

ROŽŇAVA – Prvý októbrový týždeň je Svetovým týždňom dojčenia. Pred 20 rokmi Svetová aliancia pre dojčenie (WABA) odštartovala k tomu svoju prvú kampaň s témou Iniciatíva nemocníc priateľských k deťom.
Občianske združenie Mamila, ktorého poslaním je podporovať dojčenie na Slovensku, pomáhať matkám dojčiť svoje deti, vzdelávať poradkyne pri dojčení a zdravotníckych pracovníkov v podpore dojčenia, šíriť osvetu o dojčení v médiách a publikovať o dojčení, sa tiež zapojí do tejto celosvetovej kampane, ktorá má pripomenúť význam dojčenia pre zdravie a citový vývin človeka ako aj to, že pomoc pri riešení problémov s dojčením je reálna aj na Slovensku.
Prvý októbrový týždeň budú v materských centrách prebiehať rôzne aktivity, zamerané na dojčenie a jeho podporu. Poradkyne Mamily v rámci nich budú poskytovať poradenstvo, viesť podporné skupiny dojčiacich matiek, školy dojčenia pre tehotné a robiť osvetu. Matky tak môžu získať mnohé cenné rady a informácie o dojčení.
V Rožňave pripravuje prednášku materské centrum Meduška. Pod názvom „Dojčenie – Na čo ako tehotná nemyslíte“ sa uskutoční v stredu 3. októbra o 17-tej hodine v priestoroch centra – priestory bývalej práčovne MŠ Juh, Kyjevská 14.
Ilustračné foto: Mamila.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery