Túlaví psi môžu aj ohrozovať

DSCF6110Problematika túlavých psov istotne nie je len „výsadou“ nášho mesta. Navyše, plánovaný útulok, ktorý by mal, či mohol situáciu riešiť, vôbec nemusí byť.
Mesto naň potrebných 7 mil. korún nemusí v zlej finančnej situácii v dohľadnej dobe nájsť.
Téma sa viackrát objavila aj v diskusnom fóre na mestskej stránke Roznava.sk. Nám napísala do odkazovača (Odkazy pre redakciu) na tému túlavých psov naša pravidelná čitateľka Sis.
„Mám osobnú skúsenosť so psom väčšieho plemena (vlčiak), ktorý sa už dlhší čas potuluje na sídlisku Podrákoš. Je chorý, pretože len leží a s námahou prejde pár krokov. O tomto psovi vie už každý. Mesto, Mestská polícia, veterinári. Na základe môjho telefonátu už aj Regionálna veterinárna správa, ale nikto tento stav nemôže riešiť. Každý ma odkazuje na toho druhého, pretože nikomu predpisy nedovoľujú, aby vec vyriešil. Útulok v Rožňave nie je, Mestská polícia môže zasiahnuť iba v nutnej obrane – teda ak by ten pes niekoho napadol. Nikto ho nemôže uspať bez majiteľa a ten je samozrejme neznámy. Je to pre nás neriešiteľné, ale pes je až príliš konkrétny. Usadil sa priamo pred vchodom a „čaká na pomoc“. Od koho sa ho dočká?“
Zdá sa, že kompetentným zatiaľ hra na schovávačku vychádza, no nemuseli by čakať, kým dôjde k napadnutiu človeka. Pre uštvané a vyhladované zvieratá je to spravidla akt sebaobrany.
Foto: Inforoznava.sk / Ide pravdepodobne o túto vlčicu, ktorá sa nedávno objavovala tesne aj nad HM Tesco.
Súvisiace články:
Psičkári sa pýtajú, čo majú z toho, že platia miestne dane
Je poriadok v meste?
Kto je kto v zastupiteľstve

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery