Sociálne dávky ako biznis

banik-0V samotnom centre mesta víta všetkých v čase vyplácania sociálnych dávok často spev, alebo prinajmenšom hlasná vrava podgurážených skupín Rómov.
Vedľa krčmy, ktorá svoje podnikanie postavila zjavne na štátnom rozpočte, sú v tom čase celé hodiny odparkované kočíky s malými deťmi, zatiaľ čo ich rodičia si svojsky užívajú výhody sociálneho štátu.
Na Mestskom úrade sú k tomuto stavu dlhodobo ľahostajní, hoci by možno stačilo ako prvý krok napr. požadovať v centrálnej mestskej zóne od prevádzkovateľov vyššiu kategóriu reštauračných zariadení.
Ako uvádza denník Korzár, v rómskych osadách na východe Slovenska bujnie zneužívanie pomoci v hmotnej núdzi i detských prídavkov. Úrady zakročili. Keď sociálne dávky prepijú a prefajčia, úrad práce ich začne posielať obci.
„Dávka a príspevky sa občanovi neodnímajú, iba sa určí iný príjemca, ktorým môže byť obec alebo v odôvodnených prípadoch iná právnická alebo fyzická osoba, ktorá s týmito peniazmi hospodári v prospech občana,“ vysvetľuje hovorca košického úradu práce Igor Jakeš.
Čo keby sa o túto zákonnú možnosť začali zaujímať v odôvodnených prípadoch aj rožňavská samospráva a tunajší úrad práce?
Takto totiž pretekajú peniaze zo štátneho rozpočtu na účty chytráckym krčmovým podnikateľom a míňajú sa na hony vzdialené akejkoľvek sociálnej starostlivosti.
Ilustračné foto: Inforoznava.sk
Súvisiace články:
Korzár: Rómom siahli na peniaze
Anketa: Mesto problém nerieši?
Je poriadok v meste?
Kupujúcich obťažujú žobráci a neposlušné deti

Belo Hefler / Kašlú na to?
Kto je kto v zastupiteľstve

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery