Tribúnu osadia podľa projektu

DSCF1962S pokračujúcou rekonštrukciou Námestia baníkov v Rožňave súvisí aj osadenie malej stálej tribúny. Stáť bude v severovýchodnej časti námestia oproti Biskupskému palácu. S prácami sa začalo v týchto dňoch.
„Miesto osadenia je už schválené, to nevieme posúvať,“ uviedol pre infoRoznava.sk architekt Ján Rusnák z projekčnej kancelárie Pro Poly.
Ako ďalej podotkol, plocha od Biskupského paláca k plánovanej tribúne je šikmá. „Keby sme ju pootočili smerom an Beliarsku cestu, tak sedadlá by boli šikmo,“ upozornil ďalej.
Navyše, v strede severnej časti oproti malému kostolu je plánovaná fontána, resp. tečúca voda po povrchu, takže pri pootočení tribúny smerom na Betliarsku cestu by sedadlá pred ňou zasahovali do tejto fontány.
javisko_1„Tribúna má služiť len pre komorné vystúpenia, pre väčšie podujatia počítame s priestorom pre tribúnu – konštrukciu na západnej (rekonštruovanej) časti námestia, tam sú aj všetky potrebné vývody k tomu,“ spresnil na záver.
Diskutovanou alternatívou malo byť osadenie tribúny pri malom parku pod vežou v jeho severozápadnej časti.  „Neuspel som, projektant bol tvrdohlavý, ani pamiatkari sa nemali k činu, ani mesto,“ komentoval situáciu šéf komisie výstavby poslanec Peter Marko, ktorého firma rekonštrukciu námestia v subdodávke dozoruje.
Vizualizácia: Ing. arch. Peter Bischof    Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery