Hvorecký a jeho Naum

V pondelok 22. apríla o 17-tej hodine sa ukutoční v Rožňave v poradí už tretie stretnutie so spisovateľom Michalom Hvoreckým.
Tak ako v roku 2008, keď prezentoval knihu fejtónov Pastiersky list a podobne v roku 2010 román Dunaj v Amerike, aj teraz svojim priaznivcom predstaví svoje najnovšie dielo, román Naum.
Ako sa uvádza v popise knihy, Naum je príbeh o láske, umení a smrti, v ktorom sa životy hrdinov raz osudovo, inokedy voľne spájajú. „Spoznáte zábavné a tajomné rituály na odľahlom vidieku, vyveziete sa na ufo na Moste SNP a navštívite bruselské Atómium. Nasadnete do nočného vlaku a na dunajský parník. Stretnete ženu-bábiku aj mladého filmára, ktorý v provincii dokončuje poslednú snímku. Zažijete zlomové udalosti, keď sa u nás písali dejiny svetového divadla, v kultovom klube nadišla divoká noc a v tvorbe budúcnosti nastala nová éra. Lebo svet má zmysel len vtedy, keď je príbehom.“
Pudujatie pripravujeme v spolupráci s Gemerskou knižnicou P. Dobšinského, kde sa stretnutie uskutoční. Ešte predtým sa spisovateľ stretne so študentmi. Podrobnosti zverejníme neskôr.
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Dunaj preplával aj Rožňavou
Správna dávka sarkazmu a nadhľadu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery