Tesco oplotilo "verejnú toaletu"

Začiatkom augusta sme informovali o situáciu v blízkosti zadného traktu hypermarketu Tesco, osadeného v širšom centre Rožňavy. Zátišie budovy si niektorí plietli s toaletami.
O to viac, že v tesnej blízkosti je zastrešený prameň, kde najmä vo večerných hodinách sporadicky yysedávajú podgurážené skupinky asociálov a znepríjemňujú tak život ľuďom, bývajúcim v okolitých bytovkách.
DSCF9933
Prvým krokom k náprave sa javilo oplotenie uvedeného priestoru, čo hovorca spoločnosti Tesco Stories SR Peter Sklenář prisľúbil.
„Samozrejme nám záleží na dobrých vzťahoch s okolím a na území, na ktorom sme oprávnení zasahovať, urobíme maximum pre zlepšenie situácie za objektom hypermarketu. Dáme opraviť osvetlenie, dokončíme odburinenie okolia a zároveň preverujeme možnosti rozšírenia oplotenia,“ uviedol vtedy.
Ako podotkol vo svojej ďalšej reakcii začiatkom roka, nejde o verejné osvetlenie. „Je to funkčné osvetlenie, ktoré zabezpečuje svetlo pre technický priestor v okolí objektu pre našich zamestnancov. Možno by tu bol skôr priestor na podnet na mesto, na ulici pozdĺž hypermarketu smerom k prameňu nie je verejné osvetlenie.“
Na stavebný úrad podali žiadosť o stavebné povolenie s príslušnou dokumentáciou, samotné oplotenie zrealizovali minulý týždeň. Teraz sa už k budove na tomto mieste nedá dostať.
Obyvatelia by však uvítali, keby svoj krok k náprave urobilo aj mesto a nielen pravidelnými policajnými hliadkami. „Stačilo by, keby pod tou strieškou zlikvidovali bočné múriky, aby sa tam nedalo sedieť, aj to by pomohlo,“ povedal nám jeden z nich.
DSCF9931
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery