Sulík: Nemusíme sa hanbiť

Strana Sloboda a solidarita  predstavila svoju kandidátku do júnových parlamentných volieb, Rožňavčanka je na 137. mieste.
Je ňou Ing. Jarmila Vajdová, ktorá nedávno neúspešne kandidovala do krajského parlamentu. Vo volebnom obvode Rožňava (okres) ju volilo 452 voličov. V r. 2006 sa uchádzala aj o post rožňavského primátora, keď získala 128 hlasov. 
V minulosti bola členkou petičného výboru, ktorý zbieral podpisy proti otvoreniu tzv. satelitu pre deti z dobšinského detského domova v rodinnej zástavbe v juhovýchodnej časti mesta. V tejto veci sa zúčastnila aj diskusie v RVTV, kde záujmy petičného výboru a signatárov z tejto známej, predtým papalášskej rožňavskej štvrti vehementne obhajovala.
„Na kandidátke máme 150 mien, ktoré sme starostlivo vyberali. Všetci títo ľudia sú svojou povesťou čistí, sú nezaťažení minulosťou. Preskúmali sme ich životopisy a myslím si, že sme zostavili kandidátku, za ktorú sa nemusíme hanbiť,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.
Ako ďalej priblížil podpredseda strany pre marketing Juraj Miškov, strana dala možnosť kandidovať všetkým svojim členom, ktorí sa prihlásili. Posledné slovo ale mala Republiková rada strany.
Všetci kandidáti ďalej museli vyhlásiť, že nespolupracovali s ŠtB a nie sú ani uvedení v jej zväzkoch. Taktiež nemohli byť členmi, ani kandidátmi Komunistickej strany Československa, resp. Slovenska. „Takisto prehlásili, že sa budú riadiť zásadami, hodnotami a etickými princípmi strany SaS a museli vyhlásiť, že nie je proti nim vedené trestné stíhanie a doložiť to záznamom z registra trestov,“ uviedol.
Kandidáti tejto strany tiež nemôžu byť dlžníkmi štátu. „Každý sa tiež musel zaviazať, že sa zúčastní na programe Politika Open,“ poznamenal Miškov. Navyše všetci dali čestné vyhlásenie, že nebudú zneužívať imunitu, resp. že ju budú využívať len na výroky v parlamente a nie na priestupky. V prípade neospravedlnenej neúčasti na rokovaní parlamentu sa vzdajú alikvotnej časti svojej mzdy v prospech nejakej charitatívnej organizácie.
Čítajte viac
Dokument: Kandidátka SaS
Súvisiace články: Za SaS kandidujú iba traja

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery