Steve Clarke Trio v Rožňave

Do Rožňavy sa podarilo dostať skvelú jazzovú formáciu STEVE CLARKE TRIO /USA/, ktorá tu zahrá v rámci turné Spring 2010.
Koncert sa uskutoční 26. apríla 2010 o 20.00 hod. v Cafe Del Mundo (spoločenská sála Csemadok).
Steve Clarke sa narodil a vyrastal v Bridgeporte (USA – Connecticut) v muzikantskej rodine. Otec hral na trúbku, jeho najstarší brat bol jazzový saxofonista a štyria z jeho ďalších bratov hrávali v školských bandoch na dychové nástroje.
Steve sa ako dieťa učil hrať na akordeón a v 10-tich rokoch na bicie. Na basovú gitaru začal hrať až omnoho neskôr, inšpirovaný svojim priateľom – muzikantom Timmym Mallorym.
Hral v miestnych R & B kapelách a kluboch. Zahral si s The Drifters, Mary Wells alebo Ben E. King a Sam & Dave. Študoval hudbu na Housatonic Community College, kde mal príležitosť v tamojšom big bande Sonny Costanzo spoznať špičkových jazzových hráčov, akými boli napr. Randy Brecker, Clark Terry, Jimmy Heath.
Pri práci a štúdiu na HCC bral privátne lekcie hry na basovú gitaru a piano, hudobnú teóriu a jazz improvizáciu u Briana Torffa – riaditeľa Fairfield University, a rozvíjal ďalej svoj neobyčajný talent.
Krátko po štúdiu v r. 1998 odišiel prvýkrát na turné do Nemecka s bandom Laca Decziho – Celula New York. Do r. 2005 každý rok, na jar a na jeseň, prichádzal s týmto bandom na turné do Českej republiky, Nemecka, Rakúska a na Slovensko.
Steve sa popri hraniu venuje tiež produkcii a nahrávacím technikám, založil i vlastné nahrávacie štúdio Q-UP a tiež hudobné vydavateľstvo. Za jeho labelom Hopn-N-Records stojí dnes už rada nahrávok, vrátane všetkých Stevových štúdiových projektov a CD.
Na jar v r. 2007 priviezol prvýkrát do Českej republiky svoj vlastný band – trio, hrajúce jazz, funk s prvkami jazz improvizácie, skladajúce sa z vynikajúceho keybordistu Pata Marafiota (Larry Coryell, Dave Weckl) a nemenej talentovaného hráča na bicie, Chrisa Stanleyho (George Benson, Anthony Jackson).
Na svojom konte majú už päť veľmi úspešných turné po celej ČR/SR, z ktorých dve prebehli v spolupráci s keyboardistou Waltrem Fischbacherom.
Steve Clarke – vlastná tvorba:
Can You Hear Me Now – 2006, Da Bass Is Loaded – 2005, Precious Joy, In The Third Lane, Sweet Surroundings, Kickin‘ It
Spolupráca:
Sherry Winston – You Were There Francisco Molina – Fade Into The Blue Philip Maniatty – Just Like We Rehearsed It Laco Deczi – Horse Manure Willie Randall – Sweet Tooth Walter Duda – Daylight Again Charles Dukes – Forever And A Day TNT – Life Tones Laco Deczi – Cellular New York Greg Bernards – Rough Diamond Greg James – Presenting Greg James Laco Deczi – Matrazz Laco Deczi – King Laco Deczi – Mewe Laco Deczi – JOB Laco Deczi – Bank Laco Deczi – Live in Czech Republic 2004 Laco Deczi – Land 2005

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery