STEFE otvorilo kotolňu na biomasu

Výrobca a dodávateľ tepla a teplej úžitkovej vody, spoločnosť STEFE, oficiálne otvoril kotolňu na biomasu na rožňavskom sídlisku Juh. Za prítomnosti zástupcov správcovských spoločností, obchodných partnerov, zástupcov a vedenia spoločnosti slávnostne prestrihol pásku predseda dozornej rady STEFE SK, Christian Purrer.
Ten potvrdil záujem rakúskeho investora Energie Steiermark o dlhodobé investovanie a rast na Slovensku. Prihovor predniesli aj generálny riaditeľ a predseda predstavenstva STEFE SK Josef Landschützer a zástupca primátora mesta Rožňava Peter Marko, ktorý sa poďakoval spoločnosti za investíciu a podporu nielen lokálnych dodávateľov štiepky, ale aj za podporu a rešpektovanie životného prostredia. Na záver vysvätil kotolňu kaplán Jancsi Zsóka.
„Kotolňa na biomasu spaľuje drevnú štiepku, ktorú STEFE nakupuje od lokálnych dodávateľov. Je vysoko moderná a šetrná k životnému prostrediu. Pri momentálnom napätí na trhu so zemným plynom predstavuje biomasa iný a bezpečný zdroj na výrobu tepla,“ uviedla Zuzana Navrátilová, špecialista marketingu a komunikácie STEFE SK, a. s.
Skupina STEFE je koncern s rakúskym vlastníkom Energie Steiermark. Dcérske spoločnosti skupiny pôsobia na Slovensku už viac ako 20 rokov a teplo dodávajú do viac ako 200 000 domácností. Poslednou akvizíciou v rámci skupiny bolo tepelné hospodárstvo v meste Kremnica v januári tohto roku.
Konateľom STEFE Rožňava je aj Dušan Pavlík, ktorý zastupoval mesto v orgánoch spoločnosti s pôvodným názvom TEKO-R ešte ako poslanec mestského zastupiteľstva. Po odpredaji obchodného podielu mesta v rožňavskej pobočke firmy sa vrátil na pozíciu konateľa z jej revúckej filiálky. Medzitým sa vzdal poslaneckého mandátu.
Foto: infoRoznava.sk / Gabriel Bogdán

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery