Športovci môžu zabojovať o grant

farkasova_tasr-r314_resZdravotne postihnutí športovci môžu už druhý rok žiadať o podporu v rámci svojich aktivít. Granty pomôžu pri financovaní ich prípravy na súťaže alebo s úhradou nákladov, ktorá súvisí s ich účasťou na súťažiach a sústredeniach. Takisto z nich bude možné zorganizovať rôzne súťaže pre zdravotne postihnutých športovcov.
Nadačný fond Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis rozdá mimovládkam, ktoré sa venujú zdravotne postihnutým športovcom, sumu 15-tisíc eur. O podporu môžu žiadať mimovládne organizácie z celého Slovenska. Ich projekty majú šancu získať až päť tisíc eur.
„Cieľom grantového programu je podpora športovcov, ktorí sú pre mnohých svojím úsilím a odhodlanosťou vzorom. Aj touto formou im pomáhame rozvíjať ich talent a veríme, že sú silnou motiváciou aj pre ostatných ľudí,“ vysvetľuje Marta Krejcarová, riaditeľka odboru komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.
Mimovládky môžu svoje projekty posielať do pondelka 25. februára cez webový portál www.darca.sk. Ide prvý o on-line portál, ktorý poskytuje organizáciám granty bez zbytočného papierovania a ktorý prepája firmy s komunitou.
Foto: TASR/AP – Radosť Rožňavčanky Henriety Farkašovej s Natáliou Šubrtovou zo zlatej medaily v r. 2010 na svojej prvej paralympiáde vo Whistleri (Kanada), kde vyhrali obrovský slalom. Na X. paralympiáde získala pre Slovensko tri zlaté a jednu striebornú medailu. Spolu s Jakubom Krakom sa stali najúspešnejšími slovenskými paralympionikmi v histórii. Za tento výkon si prevzala v marci 2010 aj Cenu primátora mesta.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery