Sobotné čaro rozprávky

Aj tento víkend bol rozprávkový. Postaralo sa o to tentokrát  Bábkové divadlo z Košíc, ktoré prišlo deťom v sobotu popoludní zahrať do rožňavského OKC rozprávku Šípková Ruženka.
V hlavnej sále divadla Actores sa o 15-tej hodine znovu zišli deti, ktoré sa radi nechajú zaviesť do sveta fantázie a klasickej rozprávky spolu so svojimi rodičmi, súrodencami či starými rodičmi. Rozprávka však nebola až taká klasická, nabrala menší nádych modernej doby. Veď 100 rokov je dlhá doba, kým sa Ruženka zobudila, veľa sa toho pomenilo a aj galantných princov ubudlo.
Tradičný príbeh s mierne netradičnými „princami“. No detské publikum je vďačné a netrpezlivo čakalo spoločne s troma sudičkami na toho pravého. A, našťastie, nakoniec sa objavil. Dokonca, ani tá tretia sudička nebola taká zlá, chcela dať kráľovi len príučku, pretože bol držgroš a nepozval ju na krstiny. Dávajte si preto pozor na kom šetríte :-).
O spracovanie rozprávky sa postarala pani Katarína Hegedušová z košického Bábkového divadla. Rozprávka, ako aj ostatné, bola súčasťou programu CESTA ZA ROZPRÁVKAMI 2008 a bola predposlednou v tomto roku. Po skončení sa uskutočnila,ako vždy, malá súťaž a traja výhercovia, v dnešnom prípade tri výherkyne, si odniesli domov svoje odmeny. A všetko sa na dobré obrátilo 🙂
Foto: Inforoznava.sk- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery