Mojaprezidentka.sk

Už budúcu jar máme u nás prezidentské voľby. V závetrí tých amerických smiešna poznámka, ale pre našu budúcnosť oveľa dôležitejšia skutočnosť. Dôležitejšia práve preto, že môže byť naštartovaním pre tú časť Slovenska, ktorá myslí a cíti bez ďalších kvetnatých a falošných prívlastkov.
Ale to by sme museli vidieť a cítiť túto šancu predovšetkým u samotnej kandidátky. Tá k nám zavíta v týchto dňoch (utorok 11. 11., 16.30 h. – Mestský úrad v Rožňave) so straníckou suitou. Stačí to?
Jasné, že nie! Kto už tu chce voliť prezidenta práve podľa straníckej príslušnosti?!
A pritom ide o sakramentsky dôležité voľby, ktoré môžu nakopnúť krížom-krážom všetkých, ktorým sa ujo pretekár nejaví ako ten najlepší v Grassalkovičovom paláci.
Predstavte si, že by ho táto dáma odtiaľ vyprevadila. Pootvorili by sme tak dvere aj pánom na úrade vlády… Myslíte si, že to nie je celkom nemožné? Hm…
Tak poďme preto niečo spraviť aj my, v Rožňave a na Gemeri. Nečakajme, že to urobí niekto za nás, že sa čosi samo stane len preto, že by to bolo dobré pre túto trochu bláznivú krajinu.
Nečakali ani mladí ľudia, ktorí založili z vlastnej vôle portál Mojaprezidentka.sk – nájdete tam všetky potrebné informácie a potom sa môžete rozhodnúť, či a do akej miery sa pridáte k tejto iniciatíve.
Časy, keď sa dejiny diali len kdesi v centre, nikdy neboli, ale dnes to už azda chápu mnohí aj tu, „na vidieku“. Tak prečo potom čušať a čakať, ako to dopadne?
A pre tých druhých: Áno, jasné. Máte rovnakú možnosť si tam tú svoju figúrku podržať. Len my sa už nebudeme na tú nudu ďalej nečinne pozerať. Tak veru .-)
Iveta Radičová aktuálne – výzva: Srdcom za porozumenie: proti extrémizmu
 
Súvisiace články: Moja prezidentka Iveta Radičová 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery