Slušnosť môže zvíťaziť

DSCF9275Aktualizované
Medzi kandidátmi na poslancovKošického samosprávneho kraja boli aj nám blízki kandidáti, Tibor Takáč a Matúš Bischof (na snímke). Oslovili sme ich s krátkou anketou.
Prvý nám svoje odpovede zaslal Matúš Bischof.
Ako vnímaš výsledky volieb v rožňavskom volebnom obvode (okrese) vrátane tých vlastných?
„Nie som naivný a presne vnímam, čo sa na Slovensku dnes deje. Výsledky volieb vidím v súvislosti s ochromenou justíciou a políciou, čo je práca súčasnej mafiánskej junty, ktorá sa tvári ako vláda. Dovolať sa spravodlivosti je možné len so šťastím. Výsledky a priebeh samotných volieb teda zapadajú do koloritu dnešnej slovenskej reality. Žiaľ je to presne 20 rokov od nadobudnutia slobody a demokracie. Preto si myslím, že praktiky, ktoré boli novinármi zachytené pri súčasných voľbách, vyznejú do stratena. Ústavný súd koná rýchlo iba v prospech členov Smeru (kauza skládka Pezinok). Netvrdím však, že by to mal byť signál pre slušných občanov na hádzanie flinty do žita, práve naopak! Proste sa len natvrdo ukázalo, ako to môže dopadnúť, ak ľudia kašlú na dianie okolo seba. Potom to môžu zobrať do rúk hocakí zbabelci, ktorí z princípu svojich charakterov nedokážu hrať fér. Moje výsledky ma príjemne prekvapili a na tomto mieste by som chcel úprimne poďakovať všetkým ľuďom, ktorí ma podporili v tohtoročných voľbách. Víťazné mená sú síce malou katastrofou, nemyslím si ale, že je to reálny obraz rožňavského okresu a Rožňavy samotnej. Verím, že slušnosť môže zvíťaziť.“
O rok budú komunálne voľby, zvažuješ vzhľadom k dosiahnutým výsledkom v samotnom meste, svoju kandidatúru na poslanca?
„Áno zvažujem.“
tibor-takac-12Odpovede Tibora Takáča:
1. Sledoval som pozorne vývoj výsledkov volieb od uzavretia volebných miestností postupne, ako sa spracovávali po okrskoch a ako sa objavovali na internete. Počas prvých dvoch hodín sa to v desaťminútových intervaloch na čele tabulky menilo dost radikálne. V niektorých momentoch to dokonca vyzeralo aj tak, ako by to pravdepodobne dopadlo, keby voľby neboli manipulované. No v nedelu okolo deviatej hodiny, kedy už boli výsledky definitivne, som neveril vlastným očiam. Náš okres sa vo voľbách do VUC podobá Nitrianskemu kraju, pretože v oboch lokalitách bez neprirodzených (rôzne podivné protimaďarské koalície) až nelegálnych („kupovanie“ hlasov) zásahov do priebehu volieb dnes asi nikto nemá prakticky šancu poraziť SMK. V Nitre proti tomuto volebnému javu zvolili „netradične“ koalície a v Rožňave, podľa viacerých indícií z okrskov v jednotlivých obciach, zvolili víťazi pravdepodobne druhý sposob. Prvýkrát bola v našom volebnom obvode tak zdrvujúco porazená SMK. Pre našu koalíciu a pre mňa osobne nepriaznivý výsledok týchto volieb ma až tak neznepokojuje, ako ma znepokojuje spôsob dosiahnutia tohto výsledku. Podľa mňa najvýznamnejšia vymoženosť Nežnej revolúcie, SLOBODNÉ VOĽBY, sú zas raz v ohrozeni! Vtipné ukončenie príhovoru Václava Havla na konferencii s názvom „Sloboda a jej nepriatelia“ paradoxne práve v sobotu, v deň našich volieb, známym citátom „Lidé bděte!“ asi netreba brať na lahkú váhu.
2. Určite budem v komunálnych voľbách aktívny, no či aj mojou osobnou účasťou na kandidátke, to ešte zvážim.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery