Šima: Rožňava je mestom na prespatie

Ako sme už informovali, v sobotňajších voľbách do orgánov samosprávy obcí a miest obhájil post primátora Rožňavy Pavol Burdiga (Most).
V závere predvolebnej kampane ho podporila aj strana Smer, tá však nemá v 13-člennom zastupiteľstve ani jedného poslanca. Neuspel ani Burdigov zástupca Peter Marko, ktorý v predošlých voľbách kandidoval za OKS, teraz už za Most.
V Rožňave prišlo k volebným urnám z 15 251 voličov len 4 665, tj. 30,60 %. Vo voľbách primátora bolo platných 4 557 hlasov, z toho 2 200 bolo odovzdaných pre Burdigu.
O stručné zhodnotenie predvolebnej kampane a výsledkov volieb sme požiadali všetkých kandidátov na post primátora okresného mesta.
Vyjadrenie Ivana Kuhna (OKS), ktorý skončil s 913 hlasmi ako druhý, sme už publikovali. Medzitým nám poslali odpovede aj ďalší spomedzi šestice kandidátov, predovšetkým staronový primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most).
„S výsledkami komunálnych volieb som nadmieru spokojný, Rožňavčania mi dali dôveru na ďalšie štyri roky a verím, že ich nesklamem,“ uviedol pre infoRoznava.sk.
„K predvolebnej kampani sa radšej nebudem vyjadrovať,“ dodal.
Na volebné výsledky zareagovala aj Monika Polgáriová (nez.), ktorá získala 354 hlasov.
„Chcela by som touto cestou zagratulovať pánovi Burdigovi k jeho opätovnému zvoleniu a prajem mu ďalšie úspešné roky,“ uviedla.
Vyjadrila poďakovanie občanom, ktorí sa zúčastnili volieb, zvlášť tým, ktorí odovzdali svoj hlas jej. „Je samozrejme potrebné akceptovať rozhodnutie občanov, ale ja si myslím, že tá účasť mohla byť aj vyššia.“
„Jasným víťazom sa stal pán Burdiga, ktorý počtom svojich voličov prevalcoval ostatných kandidátov na post primátora. Gratulujem mu k tomuto víťazstvu a prajem mu veľa úspechov v ďalšom výkone tejto zodpovednej funkcie,“ komentoval rozhodnutie voličov Peter Šima (nez.), ktorému vyslovilo dôveru 478 voličov.
Taktiež vyslovil poďakovanie svojim sympatizantom, ktorí mu dali dôveru a hlasovali zaňho.
„Pri stretnutiach s občanmi, zrejme len s tými nespokojnými, som si vypočul veľa kritiky na jeho doterajší spôsob riadenia mesta,“ poznamenal ďalej na adresu opätovne zvoleného primátora.
Dosiahnutú volebnú účasť v Rožňave považuje za žalostnú.
„V tomto čísle vidím nezáujem väčšiny občanov mesta niečo zmeniť, posunúť sa ďalej,“ pokračoval.
„Apatia väčšiny obyvateľov mesta, ktorá sa ukázala aj v týchto voľbách, je veľmi škodlivá a preukazuje postoj občanov k svojmu mestu. Nedivím sa, že keď ráno cestujem do Košíc, každé druhé auto, tam smerujúce, má rožňavské evidenčné číslo,“ vysvetlil svoj pohľad na vec.
„Rožňava je mestom na prespatie, mladí ľudia nám odchádzajú za prácou mimo toto mesto, mimo tento štát,“ zdôraznil.
Ako dodal na záver, na celú kampaň vynaložil len svoje osobné prostriedky, nemal žiadnych sponzorov ani donorov. „Viac už to určite neurobím, nemá to význam!“
Foto: Petersima.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery