Semafory, ktoré oslepli?

krizovatka_kosickaPri výstavbe hypermarketu Tesco v Rožňave investor upravil aj najbližšie okolie, vrátane vybudovania dvoch svetelných križovatiek.
Fungujúca je pri výjazde od areálu autobusovej stanice na Košickú cestu pri obchodnom dome Billa.
Predstavitelia investora pri otvorení hypermarketu prezentovali, že patrí k najmodernejším, keďže umožňuje výmenu svetelných signálov podľa aktuálneho pohybu vozidiel.
Po nedávnej búrke boli aj tieto semafory niekoľko dní nefunkčné, nikto sa nestará ani o ich nastavenie počas sviatkov, pripadajúcich na pracovné dni.
Druhá križovatka, ktorá bola pri stavbe Tesca vybavená semaformi, je taktiež na Košickej ceste – v mieste, kde ju pretína Páterova a Záhradnícka ulica.
Práve tu sa udiali krátko po jej spustení dopravné nehody, jedna s následkom smrti motorkára. Dodnes sa špekuluje, že popri rýchlej jazde boli na vine aj zle nastavené semafory.  
Od tej doby sú semafory na tejto čoraz viac frekventovanej križovatke vypnuté a ani nehôd tam neubudlo, skôr naopak.
V diskusnom fóre na oficiálnej stránke mesta Roznava.sk sa  pýtal na uvedené okolnosti aj občan, prihlásený pod menom Marián Pavelka, ktorý tam okrem iného napísal:
„Bolo by treba tie semafory aspoň upraviť (preinštalovať tak, aby bol priechod touto križovatkou bezpečný ) a keď sa to z nejakého dôvodu nedá, tak potom načo tam tie semafory stoja? Sú tam zbytočné a treba ich odstrániť.“
Križovatka ostáva naďalej spoľahlivo mimo pozornosti mestskej samosprávy, hoci bola súčasťou dôhod s investorom pri výstavbe hypermarketu.
Tesco postavilo na neďalekej Komenského ulici aj ukážkové detské ihrisko, no aj po ňom dnes už niet ani stopy. Postupne sa stávalo stretávkou asociálov, hlučne ovlažených lacným vínom z hypermarketu.  
Najprv zmizla konštrukcia preliezačky nebezpečne (ne-) ukotvenej na šikmom svahu a v týchto dňoch odpratali pracovníci Technických služieb aj torzo lavičiek.
Ilustračné foto: Inforoznava.sk
Súvisiace články:
Na semafory sa neustále sťažujú
Kto je kto v zastupiteľstve 
 
Detské ihrisko TescoOpitý pri Tescu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery