S prácou polície je nespokojných až 70 % respondentov

policia.jpgPočas mesiaca mohli návštevníci našej stránky odpovedať na anketovú otázku „Ste spokojný s prácou štátnej a mestskej polície v Rožňave?“
K dešnému dňu 76 hlasov (70 %) získala odpoveď „Nie, zanedbávajú svoju prácu“, len 18 (17 %) z účastníkov ankety súhlasilo s tvrdením „Áno,  pracujú zodpovedne“ a 15-ti (14 %) hlasovali za odpoveď „Neviem, nezaujímam sa o to“.
V prípade mestskej polície môže byť dôvodom nespokojnosti aj fakt, že často sa sústreďuje namiesto prevencie a kontroly len na represívnu činnosť, t. j. ukladanie pokút za nesprávne parkovanie a aj to niekedy s čudnými výnimkami.
Na hodnotenie práce štátnej polície majú nesporne vplyv aj celoštátne medializované prípady, ako je napr. zamotaný postup polície v prípade Hedvigy Malinovej, či  nedávny zásah proti demonštrantke – novinárke Bali Marzec pred prezidentským palácom.
Vyjadriť spokojnosť, či naopak nespokojnosť s prácou štátnej polície môžete aj formou dotazníka, ktorý vyzýva vypĺňať prezident policajného zboru generál Packa – pozri tu.
©  Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli