Rozum, nerozum…

Je koniec leta, krásne teplo a na našich uliciach je krásna atmosféra preplnených kontajnerov, ktorú sprevádza aj úžasná aróma. Túto idylku dotvára kopa detí naháňajúcich krysy.

Neviem ako vám, ale mne sa to veľmi nepáči, napísala naša čitateľka Zuzana Richnavská.Je štvrtý deň po vynesení odpadu a kontajnery sú preplnené, kopa odpadu je na zemi a na druhom konci ulice kontajnery na triedený odpad poloprázdne. Je to v tej povahe našej, že urobiť pár krokov navyše a vynaložiť trošičku viac námahy je nereálne – česť výnimkám.
Druhá vec je, či je to rozumné vynášať odpad iba raz za týždeň, pretože v tom teple to v tých kontajneroch kvasí a množí sa v tom kadejaká „háveď.“
No a už keď ani to nie je reálne, samozrejme kvôli rozpočtu, tak je „rozumné“ vynášať smeti zo sídlisk vo štvrtok, aby to v pondelok vyzeralo ako na týchto fotkách. Samozrejme by nebolo rozumnejšie vynášať ich v pondelky. Pretože väčšina ľudí cez víkendy upratuje a robí veľké nákupy.
No na záver snáď už len toto: mohli by sme sa všetci zamyslieť nad tým, či nám naozaj nezáleží na tom, v akom prostredí žijeme a či si svojou lenivosťou sami neškodíme. A zároveň či by mesto respektíve zodpovedné osoby na úrade nemohli rozumnejšie naplánovať a upraviť vynášanie odpadu, aby ľudom spríjemnili život. Veď aj väčšina z nich žije na sídliskách a majú to pod oknami ako my.
Zuzana Richnavská
Foto: Július Richnavský 
 
 
 
 
 
Ďalšie fotografie nám poslal pán Peter Zvolenský. Prvá je zo soboty 29. augusta a druhá z dnešného dňa (1.9.)
 
 
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery