Rožňavskú televíziu budú vysielať digitálne, obsah sa zatiaľ meniť nebude

Vysielanie rožňavskej mestskej televízie RVTV bude šíriť prostredníctvom optickej siete spoločnosť free zona s.r.o.. Dohodlo sa na tom vedenie mesta s týmto prevádzkovateľom.
Informáciu pre infoRoznava.sk potvrdil primátor mesta Pavol Burdiga (Most-Híd).
“Zatiaľ sme sa dohodli na skúšobnej prevádzke po dobu dvoch mesiacov,“ uviedol primátor. Skúška terestriálneho vysielania by sa mala začať približne o dva týždne.
Ako uviedol zástupca spoločnosti free zona s.r.o. Dušan Černaj, DBVT chce spoločnosť sprístupniť v meste Rožňava a v jeho okolí.
“Sme v štádiu výstavby a testovacej prevádzky. Po spustení do ostrej prevádzky budeme vedieť poskytnúť informácie o dostupnosti televízie pre širšie okolie mesta Rožňava,“ spresnil Černaj.
Podľa našich informácii mala spoločnosť záujem RVTV od mesta odkúpiť. Z tohto zámeru však zišlo. Primátor Burdiga na margo odkúpenia uviedol: “Nie neuvažujeme a ani sme neuvažovali o odpredaji RVTV.“
Fakty
Televízia bude súčasťou televízneho balíka ŠTART TeatrO v optických sieťach na územi miest Rožňava, Dobšiná a v obci Čučma. Spoločnosť pre mesto Rožňavua a najbližšie okolie začne šíriť vysielanie RVTV aj prostredníctvom terestiálneho vysielania DVBT. Ide o digitálne televízne vysielanie.
Terestriálne vysielanie televízie bude užívateľ schopný prijať prostredníctvom bežnej antény.
Dôvodom na zaradenie Rožňavskej televízie do programovej ponuky služieb free zona s.r.o. je spustenie projektu TeatrO. Nový celoslovenský koncept TeatrO prináša divákom nadštandardné služby v oblasti televízie, internetu a telefonovania.
Renáta MAZURKOVÁ
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery