Na veľtrhu cestovného ruchu


V dňoch 5. – 8.2.2009 hostila Praha prestížny 18. stredoeurópsky veľtrh cestovného ruchu HOLIDAY WORLD. Rožňava bola „in“.
„Stánok s výhľadom“
Na toho, kto počas týchto štyroch dní stánok „Mesta s výhľadom“ (Rožňava) neobišiel, čakali najmä rôzne propagačné materiály. V nich si mohol urobiť obraz o „Rožňave a okolí“, mohol pohľadom zablúdiť do „Atrakcií gemersko-turnianskeho krasu“, spoznať navštíveniahodné rožňavské kultúrno-historické pamiatky či putovať „Turistickou mapou NP Slovenský kras a Aggtelekský NP“.
Nádejný návštevník Rožňavy mal šancu zoznámiť sa po prvý krát s logom a sloganom mesta, dozvedel sa kde v regióne nájde nocľah a niečo pod zub, zoznámil sa s prácou TIC Rožňava, ktoré prezentáciu mesta a regiónu zastrešovalo.
„Stánok malej veľkej krajiny“
Komu sa lokál pomery Gemera málili, pozrel sa na ponuku ostatných spolu vystavovateľov, ktorých nebolo málo: Košický samosprávny kraj, Mesto Košice, Nitriansky samosprávny kraj, Mesto Poprad, TIK Martin, TIK Žilina, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Spišská Nová Ves, Mesto Trenčianske Teplice, Obec Brusno, Obec Majere, Obec Haligovce, Obec Litovský Ján, SOREA s.r.o. hotelová spoločnosť, Grand hotel Kempinski High Tatras, Tatranské lanové dráhy, a.s., za Liptov: Mesto Liptovský Mikuláš, Aquapark Tatralandia, Thermalpark Bešeňová.
A komu nejedli len oči, ten mohol ochutnať slovenské halušky, skalické trdelníky, napiť sa slovenského vína či priučiť sa pri tónoch „Družiny“ výrobe bábok zo šúpolia.
To všetko pod tematickou hlavičkou „Slovensko – krajina, ktorej rozumiete“, to všetko na 216 m2 v priestoroch národnej expozície Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, to všetko v rámci programu prezentácie regiónov „Region World“.
Ohlasy
24 000,  870, 50, desaťtisíce, a 26 – to je prvá relevantná číselná spätná väzba ‚Holiday World‘. Na ploche 24 000 m2 sa predstavilo 870 vystavovateľov z 50tich krajín sveta, ktorí prilákali desaťtisíce návštevníkov. Číslo 26 predstavuje počet ľudí, ktorí dali TIC-Rožňava krátky „feed back“ (spätnú väzbu) prostredníctvom vyplneného dotazníka. 14ti z nich sa v dohľadnom čase mesto a jeho región chystajú navštíviť, traja to v pláne nemajú a šiesti v ňom už boli.
Veľa alkoholikov a dych Maďarska
A o tom, že aj o nás – Rožňavčanoch – existuje požehnane veľa pravdivých či nepravdivých stereotypov, svedčia výstupy z rozhovorov TIC s odborníkmi na turizmus. Ako stojí v tlačovej správe k tomuto podujatiu, „pre niektorých z opýtaných sú najzaujímavejšie pekné dievčatá, drienkovica, veľa alkoholikov, národnostné menšiny. Úzko spájali náš región s teplým počasím,  s dobrým jedlom, s maďarskou rečou a s maďarskými hranicami.“
Holiday“ sa blížia a  Rožňava sa teší na turistov „from the whole World„. Tí budú napokon našou najlepšou spätnou väzbou.
————————————-
Informácie sme čerpali z tlačovej správy, ktorú nám spolu s fotkami poskytla Ing. Karin Cseh –
riaditeľka TIC Rožňava.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli