Rožňava v rytme reggae (video)

1044679_597162976982709_1392140742_nDnes sa koná v Rožňave druhý ročník multikultúrneho festivalu Jammin.
V piatok dokončili organizátori festivalu posledné prípravy, aby sa podujatie, pripravené tentokrát v priestoroch a priľahlom nádvorí rožňavského Cold Light Music Clubu na Námestí baníkov, mohlo od sobotného rána naplno rozbehnúť.
Festival ponúkne na dvoch pódiách pestré zastúpenie žánrov a vzácnych hostí. Headlinerom je rešpektovaný anglický spevák Deadly Hunta. K vrcholom večera bude patriť aj vystúpenie unikátneho francúzskeho trúbkára a speváka Tribumana, či afro-danchallové tóny rastafariána Firesona Bantu, ktorý pracuje so zmesou tradičnej dancehallovej hudby a kenských beatov.
S novým albumom „Uplifted“ dorazí na festival, tentokrát v plnom zložení, aj miláčik domáceho publika Medial Banana. Tešiť sa môžete aj na mladý talent MC Kemon, pôvodom z karibskej Grenady, či maďarských hostí Gregory G-Rasa a Busa Pistu.
Domácu scénu budú reprezentováť poprední slovenskí reggae speváci MC Ryhha, Superior, N3O, MC Rida Radar. Soundsystémový stage sa bude otriasať pod taktovkou českého United Forces of Dub či maďarského zoskupenia Love Alliance. Chýbať nebude ani rodák z Rožňavy selecta Rollandblow a množstvo ďalších, vrátane hostiteľov z RvZOoSound.
O správne pohyby účastníkov sa postará lektorka dancehallu Aron Mitu so svojim tanečným workshopom. Múry a steny budov v areáli festivalu vyzdobia graffiti a streetart umelcov z celej Európy. Novinkou bude tento rok kino, kde sa budú premietať rôzne tematické dokumenty či filmy a chýbať nebudú ani divadelné vystúpenia. V špeciálne upravenom areáli budú bary s občerstvením, stánky s jedlom a tiež Malý gemerský trh, plný kvalitných a ručne vyrobených produktov.
Celodenný program sa skončí až v nedeľu nad ránom. Presný line-up nájdete na stránke www.jammin.sk a na facebookovej stránke festivalu.
Online pohľad na Námestie baníkov v Rožňave prostredníctvom našej web kamery – kliknite sem
photo
Foto & Video: infoRoznava.sk  & Jammin
Martin Kuchár, PR manažér festivalu Jammin, hovorí o podujatí v predvečer jeho konania

Atmosféra prebiehajúceho festivalu

photo


- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery