Rekonštrukcia pokračuje v pondelok

V poslednom období sme dostali veľa podnetov od obyvateľov Dobšinej ohľadom rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny.
Oplotené námestie, ktoré je už mesiac iba oplotené a nič sa na ňom nerobí, domácim aj návštevníkom prišlo nepochopiteľné a v neposlednom rade to vyvolávalo rozčarovanie. Problémy, ktoré sa pritom pridružili, nie sú vôbec zanedbateľné a ako vidno na fotografiách, problém je hlavne s parkovaním pri pošte a blízkom supermarkete, kde si pred ním kupujúci odparkuvávajú svoje autá a chodci majú problém popri nich prejsť do obchodu, alebo na poštu.

Pripomeňme, že mesto Dobšiná podpísalo zmluvu 4. augusta 2010 so stavebnou spoločnosťou Erpos s.r.o. zo Žiliny a o sedem dní na to, ako bolo stanovené v zmluve, vedenie mesta odovzdalo stavenisko, teda Námestie baníkov.  Začiatkom septembra stavebná firma Erpos stavenisko ohradila plotom a mesiac od tohto úkonu sa stavebné práce nijako nepohli.
Projekt rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v meste Dobšiná bude financovaný z nenávratného finančného príspevku Európskeho fondu regionálneho rozvoja – regionálneho operačného programu. Cieľom projektu je zvýšenie konkurencieschopnosti a kultúrno-turistického potenciálu mesta a s tým súvisiace zvýšenie kvality a bezpečnosti verejných priestranstiev. Celková výška nenávratného finančného príspevku činí 1 006 889,04 eur.
Mestské zastupiteľstvo na svojom 29. zasadaní, konanom 29. septembra, sa zaujímalo aj o celkový priebeh prác na tomto projekte. Informoval o tom Jaroslav Oravec, pracovník odboru správy majetku a výstavby MsÚ v Dobšinej.
Projekt rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny podľa správy Jaroslava Oravca prebieha podľa plánu a v utorok 28. septembra  bol na stavenisko prizvaný geodet ohľadne plánovaných vodných plôch, ktoré sú v ňom zahrnuté. Už v pondelok 4. októbra sa na stavenisku má podľa plánu začať s rekonštrukciou a ohradená plocha bude slúžiť pracovníkom Žilinskej stavebnej firmy Erpos s.r.o. Celková dĺžka realizácie projektu bude prebiehať 14 mesiacov.
Foto: Dobsina.net

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery