Projekt 4 kultúr v Stratenej

youth-exchange-koblizky-1.jpgMalebná dedinka Stratená v srdci Slovenského raja sa o pár dní stane dejiskom medzinárodného interkultúrneho stretnutia 20 mladých ľudí.
Dobrovoľníci z neformálnej skupiny Koblížky sa už niekoľko týždňov pripravujú na realizáciu medzinárodného projektu o kultúre a kultúrnej rozmanitosti. Od 4. do 13. júla privítajú v Stratenej rovesníkov z Belgicka, Bulharska a Talianska.
youth-exchange-koblizky-2.jpgToto leto zavítajú do Stratenej aj sociálne znevýhodnení mladí ľudia vo veku od 15 do 25 rokov. Množstvo z nich má problémy v rodine, v škole a pomocou výmeny sa od nich budú môcť odpútať, cestovať, spoznať ľudí s rovnakými problémami.
„Pri tvorbe projektu nám ako prvá napadla kultúrna rozmanitosť. Je to pre nás aktuálna téma, keďže sa s ňou stretávame na Slovensku na každom kroku,“ upresnila myšlienku výmeny členka neformálnej skupiny a účastníčka výmeny Zuzana Dorčíková.
Neformálna skupina Koblížky rozvíja svoju činnosť už 3 roky. Členovia, prevažne študenti vysokých škôl, sa zúčastňujú viacerých dobrovoľníckych aktivít. Začínali s menšími akciami ako napríklad návštevou nemocníc alebo prípravou programu pre autistického chlapca.
„Všetky predchádzajúce aktivity nás motivovali pripraviť niečo väčšie. Prvýkrát sa nám to podarilo minulý rok. Zrealizovali sme mládežnícku výmenu, ktorá nám dodala sebavedomie i nové nápady. Preto sme neváhali a už v októbri po jej skončení sme sa pustili do prípravy projektu s interkultúrnou tematikou,“ priblížila vznik blížiaceho sa stretnutia vedúca skupiny Miroslava Michálková.
Projekt Ready to share your cultural values? bol podporený programom Európskej únie Mládež v akcii, Akcia 1.1: Mládežnícke výmeny.
Tlačová správa
© Inforoznava.sk redakcia@inforoznava.sk
Foto: Koblížky

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery