Problémy možno nahlásiť aj telefonicky

V sobotu ráno sa Rožňavčania zobudili do zamrznutých ulíc a chodníkov. Poľadovica sa udržala aj v nasledujúce dni. Mnohí obchádzali zľadovatené chodníky cez bezpečnejší trávnik.
Už v pondelok sme oslovili s otázkami Technické služby mesta (TSM). Chceli sme vedieť, ako sú TSM na takéto situácie pripravené, koľko ľudí a aká technika bola v sobotu v teréne a či zaznamenali nejaké vážnejšie problémy, prípadne či občania môžu niekam aj počas víkendu volať a nahlasovať problémy s údržbou ulíc a chodníkov.
IMAG0974
Dnes nám svoje odpovede zaslal Ivan Demény, riaditeľ tejto príspevkovej organizácie rožňavskej samosprávy.
Pripomenul, že TSM Rožňava zabezpečujú zimnú údržbu sietí miestnych komunikáciína na celom území mesta, Rožňavskej Bane, Nadabulej ako aj na parkovacích plochách.
IMAG1037
„Na základe plánu zimnej údržby, schváleného primátorom a okresným dopravným inšpektorátom, s rozdelením a poradím dôležitosti udržiavaných ciest a chodníkov,“ vysvetlil.
TSM sa starajú o 56 km ciest a o 47 km chodníkov. Na zimnej údržbe sa podieľa 14 pracovníkov a ďalších 34 pracovníkov Malých obecných služieb.
K dispozícii majú tri traktory s radlicami, špeciálne nákladné auto Mercedes Benz, mechanický posypovač, dva nakladače s radlicou a dve vozidlá komunaltrak s radlicou a posypom.
„V uvedenú sobotu boli v teréne dva sypače na cesty, jeden traktor s radlicou a dva sypače na chodníky,“ spresnil .
Počas víkendov môžu občania  nahlasovať problémy s údržbou ulíc a chodníkov na linku 732 45 63.
Foto: infoRoznava.sk

 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Mzdy v inzerátoch zafungovali