Pripravili informačný seminár zameraný na miestne produkty

MAS MALOHONT pozýva záujemcov z regiónu na seminár, na ktorom odznejú užitočné informácie o predaji z dvora a o podpore pre mladých poľnohospodárov, ale aj o tom, kto a kedy je povinný používať registračnú pokladňu. To všetko a ešte viac sa dozviete v utorok 29. septembra vo Veľkých Teriakovciach.
Informovala nás o tom Miroslava Vargová, manažérka MAS MALOHONT.
Lektormi informačného seminára pod názvom Miestne produkty – príležitosť pre výrobcov i spotrebiteľov sú ľudia z praxe, ktorí sa okrem prednášok podelia aj o svoje praktické skúsenosti.
Pravidlá a zásady o predaji z dvora priblíži Zuzana Homolová zo zväzu ekologického poľnohospodárstva EKOTREND Slovakia. Cenné informácie k používaniu registračných pokladní a k daňovým povinnostiam predajcov odovzdá účastníkom seminára Ingrid Löfflerová.

Skrinkový vyrezávaný betlehem maľovaný od Evy Wilson

Zástupca Združenia mladých farmárov na Slovensku predstaví v krátkosti možnosť získať podporu na začatie podnikania v oblasti poľnohospodárstva pre mladých poľnohospodárov do 40 rokov. Nebude chýbať ani diskusia, v ktorej sa účastníci seminára dozvedia odpovede na konkrétne otázky.
Med od Viktora Vlčka

Cesnak od Dušana Sekeráša

V úvode seminára budú odovzdané certifikáty o používaní značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT® pre ďalších troch výrobcov z regiónu Gemer-Malohont, ktorých žiadosti boli posúdené v júli tohto roka:

  • Eva Wilson, Revúcka Lehota – maľované obrazy, drevené rezbárske výrobky
  • Dušan Sekeráš SHR, Orávka – cesnak
  • Viktor Vlčko, Kokava nad Rimavicou – včelie produkty

Počet účastníkov seminára je z kapacitných dôvodov obmedzený, preto je potrebné prihlásiť sa najneskôr do 28. septembra do 12-tej hodiny a to zaslaním vyplnenej prihlášky.
Vzhľadom na to, že seminár nie je financovaný zo žiadnych projektových zdrojov, účastnícky poplatok je 15 EUR (pre členov MAS MALOHONT a certifikovaných výrobcov: 10 EUR).
Dokument – Prihláška / Pozvánka
Foto: Petra Rapčanová – Petra Foto

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery