Primátor Rožňavy sa ospravedlňuje za „veľkú trávu“

Primátor Rožňavy Michal Domik (Nez.) zverejnil na sociálnej sieti Facebook ospravedlnenie občanom mesta za „veľkú trávu“.

Ako dôvod uviedol nepriaznivé počasie v mesiaci máj, rozkopávky, ktoré boli povolené v roku 2017 až 2018, a zostatky kameňov, ktoré zničili techniku – traktorovú kosačku.

Medzi dôvodmi spomenul taktiež slabú aktivitu koscov, nedostatok techniky a koscov na riešenie situácie a betónové a železné pozostatky starých lavičiek a tyčí, ktoré ničia techniku.

Vysvetlil, že aktuálne prebieha obstarávanie na nákup dvoch nových kosačiek, ktoré sa budú využívať aj v zime na odstraňovanie snehu. Mesto by ich malo mať k dispozícii už budúci týždeň.

Ako ďalej spresnil, kosci prešli testom. „Najlepší dostane zajtra odo mňa odmenu a najlenivejší výpoveď. Máme desať koscov, posilníme ich ďalšími dvoma“.

Avizoval tiež revitalizáciu okolia bytových domov. „Trávnik, plný betónových a železných odpadov s prepadlinami a nerovnosťami, sa zmení na anglický trávnik“.

Podľa vlastných slov sa mestu venuje viac ako 12 hodín denne.„Zanedbávam svoju rodinu, firmu a priateľov, začo sa im touto cestou taktiež ospravedlňujem“.

Podľa jeho vyjadrenia sa po nastavení kontrolných mechanizmov iba pri komunálnom odpade podarí mestu usporiť tento rok min. 120 tisíc Eur. Tie chce presunúť na rekonštrukciu chodníkov na sídlisku Vargovo pole.

Ďalšie kontrolné opatrenia podľa jeho tvrdenia priniesli financie do rozvoja mesta a onedlho ich bude propagovať na novej stránke primátora Rožňavy.

„Ďakujem za podporu občanov, ale taktiež aj za porozumenie nespokojných občanov“, uviedol na záver.

Plán údržby verejnej zelene zverejňuje mesto na svojej webovej stránke, aktuálny týždeň si môžete prečítať kliknutím sem.

Foto: Fb MD

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery