Pribudne tribúna aj toalety

V rámci rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v Dobšinej sa v poslednom období práce pohli značne dopredu. Pomaly priestor námestia a jeho okolie začína získavať výsledný tvar. Na čo sú ale mnohí obyvatelia a návštevníci pripravení je fakt, že na námestí nenájdu určité služby, na ktoré boli donedávna zvyknutí.
Nedávnou veľkou zmenou bolo presunutie autobusovej zastávky z námestia, z ktorého má byť pešia zóna k priestoru na malom trhovisku, na čo ale mnoho obyvateľov a návštevníkov reaguje s nevôľou a hovoria hlavne o väčšej vzdialenosti do centra mesta, ale aj veľmi malým a nepohodlným priestorom na nástup a výstup. V prípade nepriaznivého počasia zastávka nie je taktiež krytá.
Ďalšou zmenou je aj nedostupnosť verejných toaliet, ktoré ešte donedávna boli umiestnené na rekonštruovanom námestí. Pracovníci firmy Erpos zo Žiliny v rámci schváleného projektu tento objekt zbúrali čím sa uvoľnil ďalší priestor.
Dobšiná však nebude bez verejných toaliet natrvalo. Za mestským kultúrnym strediskom sa totiž rozbehli práce na plné obrátky. Firma, ktorá rekonštruuje námestie tam totiž začala s výstavbou nových toaliet, ktoré budú spojené s tribúnov určenou pre vystúpenia rôznych umelcov, súborov a rečníkov.
Ako sme sa dozvedeli od stavbyvedúceho verejné toalety majú byť na podlaží tejto stavby. Nad nimi má vyrásť pódium, kde budú schody zozadu, ale aj z ľavej strany pre bezproblémový vstup.  Samozrejmosťou má byť aj bezbariérový prístup pre vozičkárov. Okolie pódia a príjazd za kultúrnym domom sa má celý vyrovnať a vyasfaltovať. Ako nám povedal stavbyvedúci firmy Erpos „ Mali sme tu aj zopár technických problémov, konkrétne táto stavba je pod svahom a taktiež v blízkosti potoka, kde nám robí problém vo všeobecnosti voda, ale už sme to vyriešili kvalitnou izoláciou“ povedal pre InfoDobšiná.sk.
Informovali sme sa o tejto stavbe aj na mestskom úrade, kde nám informácie poskytol Jaroslav Oravec, vedúci odboru výstavby „ Táto výstavba nových verejných toaliet s tribúnov ako aj oprava priľahlých komunikácii bol oprávnený náklad v rámci celého projektu rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v Dobšinej. Prevádzka toaliet bude samozrejme verejná s presne určeným časom a za poplatok“ dodal Oravec.
Iba pripomeňme, že projekt rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v meste Dobšiná je financovaný z nenávratného finančného príspevku Európskeho fondu regionálneho rozvoja – regionálneho operačného programu. Celková výška nenávratného finančného príspevku činí 1 006 889,04 eur s 5% účasťou mesta Dobšiná.  Pod článkom vám prinášame fotogalériu zo stavby za mestským kultúrnym strediskom.
Foto: InfoDobšiná.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún