Prezident ocenil primátora

Vo štvrtok popoludní sa začal v centre Bardejova tradičný jarmok, ktorý svojou prítomnosťou poctil aj prezident republiky Ivan Gašparovič. Šiestim prítomným primátorom, vrátane primátora Rožňavy Vladislava Laciaka (SMER-SD), odovzdal ocenenie. + R. Kováč: Ocenený ochranca – čoho?

Aj keď oficiálna stránka prezidenta republiky v jeho programe na tento deň udelenie ocenenia okrem primátorovi Bardejova Borisovi Hanuščákovi neuvádza, ako nám potvrdil tesne pred odletom z Bratislavy hovorca hlavy štátu Marek Trubač, slávnostný akt bol v programe, podrobnosti v tej chvíli však nevedel.
Po slávnostnom otvorení Bardejovského jarmoku primátori miest Bardejov, Rožňava, Trnava, Banská Štiavnica, Skalica a starostka obce Veľké Leváre, prevzali z rúk prezidenta republiky Ivana Gašparoviča a predsedu Združenia historických miest a obcí Slovenska Pavla Bažalku ocenenie za prácu, ktorú – ako uvádza oficiálna správa TASR, „vykonali v rokoch 2000 až 2007 v oblasti kultúry a starostlivosti a zveľaďovania kultúrneho dedičstva“.
Na stránke mesta Rožňava sa ocenenie primátorovi Vladislavovi Laciakovi zdôvodňuje takto: „za výsledky dosiahnuté pri záchrane a zachovaní historického prostredia mesta Rožňava“.
Prinášame vám krátky fotoreport Martina Kuchára ml. z priebehu pudujatia.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery