Pozývajú na mamuta

ROŽŇAVA – Klub mladých Zóna M v spolupráci s Filmovým klubom Excalibur pozývajú na svoju ďalšiu filmovú projekciu. Tentokrát fanúšikom filmu premietnu francúzsky film Na mamuta!
Film mal slovenskú premiéru v apríli minulého roku, nakrútený bol rok predtým. V pôvodnom znení s českými titulkami si ho budete môcť pozrieť už túto stredu 13. júna od 19-tej hodiny v priestoroch klubu (nádvorie mestskej radnice, bývalá Gemerská knižnica).
Film režírovali Gustave de Kervern a Benoît Delépine, ktorí k filmu napísali aj scenár. V hlavnej úlohe uividíte francúzsku hereckú legendu Gérarda Depardieu.
Stručný obsah filmu:
Gérard Depardieu nasadá na legendárnu motorku Mammut z roku 1973 a „rúti“ sa za bývalými zamestnávateľmi získať potvrdenia, potrebné na vybavenie zaslúženej penzie. Lenže seniorsky výlet sa čoskoro premení na bláznivé roadmovie, plné bizarných stretnutí, spomienok na bývalú lásku (Isabelle Adjani) a nečakaných zvratov. Šesťdesiatnik Serge prežíva „Easy Rider“ svojho života so všetkým, čo k tomu patrí.
“Čo sa týka humoru, hoci je menej čierny než v našich predchádzajúcich filmoch, napriek tomu je všadeprítomný, demaskujúci a nezastiera žiadne problémy. Ako každý vie, jedine smiechom môžete zahnať strach.” (Benoît Delépine a Gustave Kervern)
Foto: www.asfk.sk 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery