Figeľov účet za železnice

BRATISLAVA/ROŽŇAVA – Denník Nový čas prieniesol vo svojom dnešnom vydaní článok Toto je Figeľov účet za železničné spoločnosti: 758 319 eur!, v ktorom podrobne informuje o odstupnom pre vrcholových zamestnancov železničných spoločností.
„Takmer 170-tisíc eur dostal aj bývalý šéf Železničnej spoločnosti Slovensko Pavel Kravec!“ – informuje denník, podľa ktorého „ku krásnym peniazom si prišli aj ďalší členovia predstavenstva, hovorca či riaditelia sekcií.“
Bývalý riaditeľ úseku komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko Alexander Buzinkay (na snímke), známy rožňavskej verejnosti ako glosátor miestnych pomerov v regionálnych novinách, dostal podľa denníka Nový čas odstupné vo výške 23 596 eur.
„Považujem to za zlyhanie spoločností, keďže nepostupovali ako vláda a ponechali si nastavenia z čias prvej Ficovej vlády,“ komentoval sitáciu bývalý minister dopravy a šéf KDH Ján Figeľ na včerajšej tlačovej besede.
„Naozaj bývalý minister dopravy Ján Figeľ nevedel, že iba v ZSSK a ŽS Cargo minuli na odmeny a odstupné pre manažérov 758 319 €?“ – pýta sa Nový čas na záver.
Súvisiace články: Železnice chcú kúpiť drahý fotoaparát

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery