Poslanec Mihók otázky ignoroval

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Rožňave hlasovali na svojom ustanovujúcom zasadnutí aj o určení platu primátorovi. Návrh Arpáda Laca (SMK) o jeho 20 % navýšení prešiel jediným hlasom. Za hlasovali aj dvaja noví poslanci, Juraj Balázs (nez.) a Eduard Mihók (NOVA).
Obom sme pred vyše týždňom adresovali naše otázky. Mihók, ktorý do poslaneckých lavíc zasadol ako náhradník, na rozdiel od Balázsa neodpovedal, prečo sa rozhodol podporiť tento návrh.
Neodpovedal ani na otázku, ku komu sa chce v 13-člennom poslaneckom zbore zaradiť – k tým, ktorí automaticky podporujú predložené návrhy, alebo k poslancom, ktorí ich posudzujú kriticky.
NOVA má na svojom webe zverejnené okrem iného dokumenty Otvorená samosprávaNová morálka. Do centrály hnutia sme adresovali otázku, či takýto postup svojho poslanca považujú za správny. Odpoveď neprišla ani odtiaľ.
Poslanci sú viazaní Etickým kódexom voleného predstaviteľa rožňavskej samosprávy.
Primátor a poslanci odpovedajú otvorene a v plnom rozsahu na otázky zástupcov médií, ktoré sa týkajú výkonu jeho činnosti, činnosti mesta ako aj činnosti organizácií zriadených mestom,“ stojí tam okrem iného.  
Foto: infoRoznava.sk / Gabriel Bogdán – Poslanec E. Mihók (NOVA) druhý zľava
SÚVISIACE ČLÁNKY:
BALÁZS: AJ ZLÉ ROZHODNUTIE JE LEPŠIE AKO ŽIADNE
PRIMÁTOROVI ROŽŇAVY SCHVÁLILI 2502 EUR MESAČNE

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery