Ponúkajú aby okradli

Náhodných okoloidúcich oslovuje organizovaná skupinka, ktorá z igelitky ponúka darček – nablýskané švajčiarske hodinky značky Geneva, značkový  ďalekohľad s nočným videním, či značkové holiace potreby.
Špekulanti balkánskeho výzoru predávajú týmto spôsobom nekvalitné napodobneniny, pochádzajúce pravdepodobne z Rumunska a Bulharska.
Podľa emailu, ktorý sme dostali do redakcie, už vyše dvoch týždňov sa pokúšajú predávať nielen v Rožňave, ale aj v okolitých obciach – Jovice, Betliar či Hrhov.
„Odchytili ma asi pred dvomi týždňami pri Tatrabanke na námestí v Rožňave, núkali mi tie predmety. Vo chvíli ako ich zoberiete do ruky, začnú vás zavaľovať ďalšími predmetmi a ohurovať ich domnelou kvalitou, ktorú získavate zadarmo. Až úplne nakoniec sa dozviete, že tak celkom zadarmo to zasa nie je – požiadajú vás, aby ste im prispeli na benzín do Prahy. Aby si boli istí, že ich verbálna námaha smerom na vás má zmysel, zaistili si to pozoruhodným a rafinovaným spôsobom – postávajú popri bankomatoch, kde dobre vidia na hotovosť, akú vyberáte,“ uviedol pre Inforoznava.sk náš čitateľ, ktorý si neželá byť menovaný.
Jedna časť skupinky sa podľa nášho zdroja pohybuje na bielom starom Mercedese a druhá na bielej dodávke postáva pri cestách a predstiera poruchu. Vozidlá majú mať cudzie štátne evidenčné číslo. 
Ilustračné foto: Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery