Podporí Burdigu SMK aj Smer?

V utorok sme oslovili primátorov dvoch miest – Rožňavy a Dobšinej a starostov štyroch obcí – Krásnohorského Podhradia, Štítnika, Plešivca a Slavošoviec, s otázkou, či budú kandidovať na post primátora, resp. starostu, v novembrových komunálnych voľbách.
Zaujímalo nás tiež, či v takom prípade budú kandidovať ako nominanti politickej strany, resp. koalície, alebo ako nezávislí kandidáti.
„Áno, rozhodol som sa kandidovať na post primátora,“ potvrdil nám Karol Horník, primátor mesta Dobšiná a poslanec Košického samosprávneho kraja.
Ako pre infoRoznava.sk uviedol, nadobudnuté skúsenosti, poznatky a kontakty v komunálnej politike chce naďalej využívať v prospech občanov mesta, ako aj obyvateľov regiónu.
„Som komunálny politik politicky orientovaný od stredu doľava,“ zadefinoval svoju politickú orientáciu. Ako dodal, je sociálne cítiacim človekom, preto bude kandidovať na kandidátnej listine strany, ktorej je členom, tj. SMER – sociálna demokracia.
Stručnejší bol vo svojom vyjadrení rožňavský primátor Pavol Burdiga (Most-Híd), ktorý je tiež krajským poslancom. „Ku komunálnym voľbám sa budem vyjadrovať až po 21. septembri,“ uviedol. Uvedený termín je dňom uzávierky pre podanie kandidátnych listín.
Neoverené informácie, že by ho mali podporiť aj Strana maďarskej komunity (SMK) a SMER – sociálna demokracia, či už priamo, alebo tým, že nepostavia vlastného kandidáta na primátora, sa nám tak nepodarilo potvrdiť, ani vyvrátiť.
Podľa našich zistení za SMK budú kandidovať len štyria kandidáti na poslancov – Arpád Laco (t. č. poslanec MZ), Csaba Simon, Viktor Végső ml. (syn bývalého poslanca) a Peter Kmotrik. Piaty kandidát, schválený v straníckom grémiu – Attila Kelecsényi, kandidovať nebude, pretože sa nestotožnil s podporou SMK pre kandidatúru Pavla Burdigu.
Priestor na vyjadrenie sme poskytli aj starostom spomínaných obcí. odpoveď sme dostali len od starostu obce plešivec. Gabriela Gergelyho (nez.).
„Opakovane som sa rozhodol kandidovať na post starostu, pretože som toho názoru, že za uplynulé štvorročné obdobie sa v obci urobilo veľmi veľa, aby sa všetkým občanom bez rozdielu žilo lepšie a slušnejšie a v tomto smere by som chcel pokračovať aj nasledujúce volebné obdobie,“ uviedol pre infoRoznava.sk. Kandidovať bude ako nezávislý.
Peter Bollo (Most-Híd), Miloš Gallo Barnák (SDKÚ-DS) a Štefan Bašták (Smer-SD) nám svoje odpovede nedoručili.
Foto: Archív infoRoznava.sk / Pavol Burdiga prijíma gratulácie po zložení sľubu primátora v r. 2012 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery