Pódium pre komorné vystúpenia

DSCF3054Rekonštrukcia časti rožňavského Námestia baníkov je pred dokončením. Jej súčasťou je aj osadenie malého pódia v jeho severovýchodnej časti.
V utorok popoludní bola nad vybudovaným betónovým pódiom osadená konštrukcia zastrešenia, ktorá bude prekrytá perlovo-bielou plachtou. Pôvodne mala byť vo farbách mesta – modrej a žltej.
Posledné rokovanie zainteresovaných na túto tému sa konalo u primátora Pavla Burdigu (Most-Híd) vo februári, keď sa inštaláciu „otrasného“ pódia snažil zastaviť poslanec Peter Marko (OKS), šéf komisie výstavby, ktorého firma rekonštrukciu námestia v subdodávke dozoruje, avšak márne. Podarilo sa mu dosiahnuť aspoň zmenu farby plachty.
„Projekt bol schválený za čias primátora Kardoša, nebol verejne predstavený, ani v komisii výstavby odobrovaný,“ spresnil poslanec Marko a ako ďalej podotkol, občania začínajú rozhorčene namietať.
Pódium je navyše natočené priamo do okien Biskupského paláca.
“Miesto osadenia je už schválené, to nevieme posúvať,” uviedol pre infoRoznava.sk v apríli architekt Ján Rusnák z projekčnej kancelárie Pro Poly. Podľa neho tribúna má služiť len pre komorné vystúpenia.
“Nemám informáciu o tom, že by nás bol niekto oslovil vo veci predmetnej tribúny,” potvrdil nám vtedy Rastislav Suchý, generálny vikár. Ako dodal, nemyslí si, že je to najšťastnejšie riešenie.
Foto: infoRoznava.sk
Online pohľad na zrekonštruované rožňavské námestie – kliknite sem 
Súvisiace články:
Nepovažujú to za šťastné riešenie
Tribúnu osadia podľa projektu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Slovensko potrebuje parlament regiónov