Pitná voda vo fontáne nepotečie

Zrekonštruovanú časť Námestia baníkov v Rožňave zdobí aj fontána za vyše 30 tisíc eur. Nielen Rožňavčania sa čudujú, prečo v nej netečie voda.
Ako sme už informovali, projekt rekonštrukcie námestia za vyše 3,5 mil. slovenských korún z polovice 90-rokov, ktorý sa priebežne aktualizoval, ráta s tromi takýmito fontánami – ďalšie dve majú byť v jeho severozápadnom a juhovýchodnom kúte.
Zaujímalo nás, prečo tam nie je, resp. nebude tiecť pitná voda, keďže takéto malé fontány s pitnou vodou sú bežné aj v menších mestách, pričom sa obsluhujú napríklad dotykovým spínačom, takže spotreba vody je minimálna, resp. závislá na počte takto sa osviežujúcich ľudí.
DSCF0722
„Nebolo to tak projektované, aby to bola pitná voda,“ vysvetlil nám zástupca primátora Peter Marko (nom. OKS), ktorého firma v subdodávke pre firmu poslanca Ľudovíta Kossutha (nez.) zabezpečovala technický dozor rekonštrukcie námestia.
„Je to len na okrasu a voda sa točí čerpadlom z podzemnej nádrže hlavne z ekonomických dôvodov  – cena vody,“ spresnil.
Ako ďalej uviedol, v súčasnosti je reklamovaná vodotesnosť spodnej nádržky, v ktorej sa musí obnoviť náter aquafin, pretože voda po zime začala unikať do podzemia. Je to skrytá vada, objavila sa v podzemnej technologickej šachte.
„Zhotoviteľ, Združenie Inžinierske stavby Košice a J. P. Stav Rožňava, to „odstraňuje“ už asi dva mesiace po písomnej reklamácii mesta. Konečný termín je stanovený na budúci týždeň,“ dodal na záver.
Rovnakú otázku sme adresovali aj generálnemu projektantovi rekonštrukcie námestia architektovi Jánovi Rusnákovi. Do uzávierky materiálu však na náš mail nereagoval, nepodarilo sa nám s ním spojiť ani telefonicky.
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery