Pavlík odchádza zo zastupiteľstva

DSCF4173Poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňava Dušan Pavlík (Nez.) sa vzdal svojho poslaneckého mandátu. Oznámil to vo štvrtok (13. decembra) na záver posledného tohtoročného rokovania zastupiteľstva.
Svoje vyhlásenie, ktoré po stojačky predniesol prekvapeným poslancom, žiadal zaprotokolovať do zápisnice z rokovania.
Mandát poslanca v druhom volebnom obvode, kde získal najviac hlasov voličov spomedzi štvorice poslancov – až 665, uvoľní k poslednému dňu tohto roka.
Prvým náhradníkom je Gabriel Borzy (SMK), ktorý získal v komunálnych voľbách v roku 2010 v rovnakom volebnom obvode 402 hlasov. Za ním nasledujú exposlanec Peter Soldos (Nez.) s 254 hlasmi a Miroslav Kocian (Smer-SD) s 238 hlasmi.
Pavlík sa v minulosti dvakrát neúspešne uchádzal aj o post primátora mesta, v roku 2002 a v roku 2006. Z postu poslanca odíde v polovici svojho tretieho volebného obdobia.
Zo 17-členného zastupiteľstva, zvoleného v novembri 2010, sa doteraz vzdali poslaneckého mandátu postupne už dvaja poslanci – Viktor Baláž (Nez.), za ktorého nastúpil Ján Lach (Most-Híd), a Jana Mičudová (Nez.), za ktorú do zastupiteľstva postúpil Cyril Motyka (Most-Híd).
Zvolením Pavla Burdigu (Most-Híd) v októbrových doplňujúcich voľbách za primátora mesta sa uvoľnil ďalší mandát, na ktorý nastúpil exposlanec Arpád Laco (SMK). Náhradník za poslanca Pavlíka tak bude už štvrtým v poradí.
Svoj odchod zo zastupiteľstva krátko po katastrofálnom výsledku v primátorských voľbách, keď skončil so 143 hlasmi ako posledný z pätice kandidátov, avizoval aj Roman Ocelník (Nez.), doteraz tak však napriek tomu neurobil. Jeho náhradníkom by mala byť exposlankyňa Katarína Kopecká (Smer-SD), ktorá pre náš portál už potvrdila v takom prípade záujem o tento post.
Rozhovor s Dušanom Pavlíkom z marca 2007: Komunálna politika by sa mala zaoberať reálnym životom

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery