Otvoria útulok pre opustené zvieratá

Smernicu, ktorou sa upravuje odchyt túlavých zvierat a likvidácia uhynutých zvierat na území mesta Rožňava budú mať na štvrtkovom rokovaní zastupiteľstva rožňavskí poslanci.
Podľa informácií z oficiálnej stránky mesta sa 21. marca konalo stretnutie kompetentných, zabezpečujúcich zriadenie útulku pre opustené zvieratá. Prítomní boli zástupcovia Mestského úradu v Rožňave, Technických služieb mesta, veterinárni lekári Miriam Matejzelová (Regionálna potravinová a veterinárna správa) a Július Ferenc, a tiež zástupcovia občianskeho združenia Život je pes.
Podľa uvedenej informácie v areáli útulku sú dokončené štyri vonkajšie koterce, na severnej strane bývalej trafostanice sa budujú ďalšie. Pripravené by malo byť aj upravené vozidlo KIA Soul s ťažným zariadením pre prívesný vozík a tiež nevyhnutné pracovné a iné prostriedky pre pracovníkov Mestskej polície.
Pripravujú sa aj návrhy zmlúv o prenájme/prevádzke medzi mestom Rožňava a združením „Život je pes“, poskytovateľom deratizačnej a dezinfekčnej služby a poskytovateľom veterinárnej služby.
Preberacie konanie areálu a budovy útulku pre zvieratá je naplánované na stredu 11. apríla, jeho otvorenie je pripravované na 20. apríla.
Dokument: Smernica, ktorou sa upravuje odchyt túlavých zvierat a likvidácia uhynutých zvierat na území mesta Rožňava
Foto: archív inforoznava.sk
Súvisiace články:
Potrebujú vašu pomoc
Rozbehli zbierku pre útulok
Spúšťajú petíciu za zriadenie útulku
Útulok pre psov, radosť pre mladých
Poskytnete mu domov?
Najvernejší priateľ a človek
Útulok máme aj nemáme
Túlavých psov je stále viac
Príbeh skoro psí
Podarilo sa ich zachrániť
Túlaví psi môžu aj ohrozovať

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky: August