Organizátori múzeum neoslovili

KRÁSNA HôRKA – Od piatku do nedele sa pod areálom hradu uskutoční podujatie „Hudobný festival pre Krásnu Hôrku“.
Ako informuje agentúra SITA, odvolávajúca sa  na stránku obce, na ktorej však o podujatí do stredajšieho večera nebolo ani zmienky, festival sa začne v piatok popoludní o štvrtej, na kedy je naplánované okrem iných aj vystúpenie Petra Cmoríka, Gizky Oňovej či viacerých skupín z Maďarska.
V sobotu sa začína festival o jednej popoludní predstavením rozprávky Ovčiar Bebek. Ťahákom večerného vystúpenia bude Marián Greksa s rockovou verziou pesničky Krásna Hôrka. Vystúpia aj ďalšie slovenské a maďarské kapely.
V nedeľu na festivale vystúpia okrem slovenských a maďarských skupín aj Frank Winter z Veľkej Británie a skupina I.M.T. Smile.
Počas trojdňového festivalu bude zriadený aj filmový stan, v ktorom budú premietať krátke filmy.
Vstupenka v predpredaji na jeden deň stojí osem eur a na tri dni dvanásť eur. Podujatie organizuje Non-Stop Production – takú spoločnosť však v obchodnom ani v živnostenskom registri nenájdete, Nadácia Linaje a Občianske združenie Tri ruže.
Trojdňový festival pod hradom je súčasťou projektu „Slovensko pre Krásnu Hôrku“, ktorý zahŕňa celkom štyri podujatia. Prvé sa malo konať 26. mája v Banskej Bystrici, bolo však krátko predtým zrušené, ďalšie dve sú plánované v mesiaci jún v Bratislave.
„Lístky sme obdržali v pondelok poobede a doteraz sme predali 9 ks. Ľudia čakajú na počasie, lebo cez víkend má byť dážď, tak to pripisujeme tomu. Vstupenky sa taktiež predávajú cez Ticketportal,“ informovala nás Karin Cseh z rožňavského Turisticko informačného centra v stredu predpoludním.
Zaujímalo nás, do akej miery participuje na organizovaní podujatia Slovenské národné múzeum (SNM) a aj priamo Múzeum Betliar, pod ktorého správu hrad patrí, či sa niekto z jeho predstaviteľov podujatia zúčastní a či finančný výťažok zo vstupného ide priamo na účet vyhlásenej zbierky SNM. Tiež sme chceli vedieť, či a kedy sa SNM bude zaujímať o vlastníctvo domén s názvom hradu Krásna Hôrka, ako napr. www.hradkrasnahorka.sk, alebo www.krasnahorka.sk  apod.
„SNM neparticipuje na organizovaní podujatia pod hradom. Zatiaľ nebol organizátormi oslovený nikto z vedenia múzea. O finančnom výťažku z uvedeného podujatia nemáme nijaké informácie, ako a či budú prevedené na náš účet. Snáď to bude predmet jednania medzi organizátormi a SNM. Čo sa týka domén, je to problém, o ktorom sa už na generálnom riaditeľstve jednalo. SNM plánuje urobiť určité kroky, ktoré chce prejednať s právnikmi,“ uviedla pre náš portál Eva Lázárová, riaditeľka SNM-Múzeum Betliar.
Tieto informácie nám potvrdil aj generálny riaditeľ SNM Rastislav Púdelka. „SNM neparticipuje pri organizovaní podujatia „hudobný festival pre Krásnu Hôrku“ . Nikto s vedenia SNM nebol oslovený s požiadavkou na účasť. Nevylučujem, že ako súkromná osoba sa niekto z pracovníkov SNM podujatia zúčastní. Kam bude smerovať finančný výťažok zo vstupného vám môže odpovedať len organizátor podujatia. SNM dané podujatie neorganizuje.“
K vlastníctvu domén s názvom hradu Krásna Hôrka uviedol: „SNM sa zaujíma o vlastníctvo domén. Sme vlastníkom domény www.snm.sk, ktorá je oficiálnou doménou pre všetky pracoviská SNM, aj pre Krásnu Hôrku. Domény www.hradkrasnahorka.sk a www.krasnahorka.sk sú dlhodobo vo vlastníctve súkromných osôb na základe ich zakúpenia. SNM rešpektuje platné zákony a vlastnícke práva.“
Foto: Archív InfoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery