Opel Antara: SUV s mestskou eleganciou

Elegantný crossover s pohonom všetkých štyroch kolies je spojením elegancie a dynamického dizajnu s robustnosťou výkonného SUV.
Opel Antara má mohutný vzhľad, široký postoj a vysoký profil, vďaka čomu máte z neho veľmi dobrý prvý dojem. Ponúkne tak komfortný povoz aj dobrodružnejšie založením zákazníkom, keďže vďaka pohonu 4×4 nezaváha ani v kopcoch či nepriaznivom teréne.
DSCF3089
SÚVISIACE ČLÁNKY: Opel Vivaro: Riešenie pre váš biznis
Plastové lemovanie nárazníkov je praktické a veľmi dobre chráni Antaru od drobných škrabancov, ktoré by ste mohli nazbierať pri vození sa mimo asfaltovej cesty. Pochváliť musíme aj elegantné línie. Opel Antara nie len, že dobre jazdí, ale aj skvelo vyzerá. Všimnite si, ako vrchná časť zadných svetiel zapadá do línií vozidla, stúpajúcu okennú líniu a premyslené detaily ako sú napríklad zapustené hmlové svetlá, kľučky dverí a strešné lišty.

Príťažlivý vzhľad

Pod príťažlivým vzhľadom tohto vynikajúceho terénneho vozidla sa ukrýva rad inteligentných prvkov riadenia podvozka, ktoré poskytujú potrebnú odozvu bez ohľadu na náročnosť aktuálnych podmienok. Vďaka množstvu jazdných technológií máte vozidlo dokonale pod kontrolou
Opel Antara môže byť vybavený elektronicky riadeným pohonom všetkých kolies. Za normálnych jazdných podmienok je výkon prenášaný na predné kolesá, ale pri sťažených alebo šmykľavých podmienkach sa automaticky zapojí pohon všetkých kolies, ktorý výkon rozdelí v pomere až do 50:50 medzi prednú a zadnú nápravu, aby sa dosiahla optimálna priľnavosť.
DSCF3093
Pri klesaní z veľkých kopcov vám dobre poslúži systém riadenia pohonu pri klesaní nazývaný DCS, ktorý po aktivovaní udržiava konštantnú rýchlosť klesania, ktorú zvolíte vopred pomocou plynového pedála.

Luxusný a priestranný interiér

Opel Antara ponúka veľmi komfortný, priestranný a luxusný interiér. Oceniť musíme predovšetkým vysokokvalitné textílie a mäkké tvarované povrchy palubnej dosky. Vo vnútri sa spája vynikajúci komfort a dômyselná flexibilita s mnohými praktickými prvkami a úložnými priestormi pre vodiča a cestujúcich.
DSCF3104
Nami testovaný variant mal navyše sedadlá odeté v svetlej koži, čo len podčiarkovalo luxus, ktorý je s Antarou spojený. Mimochodom, po novom sú v operadlách a sedacích častiach predných sedadiel väčšie vyhrievacie prvky, takže sa na komfortnú teplotu zohrejú za kratší čas. K dispozícii sú tri rozdielne nastavenia kúrenia.

Sedadlá sú pripravené ponúknuť vám pohodlie a navrhnuté tak, aby poskytovali oporu pri drsnej jazde a komfort na diaľniciach. Sedadlo vodiča je elektricky nastaviteľné v ôsmich smeroch. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť na zaistenie väčšej flexibility batožinového priestoru, takže do neho môžete ľahko naložiť svoje potreby pre šport alebo záľuby.
Interiér tiež poskytuje bohatý priestor pre hlavu, nohy a ramená. Bez ohľadu na to, či si vyberiete štandardnú verziu modelu alebo najvyšší stupeň výbavy Cosmo, získate kvalitu, ktorá odolá času a opotrebovaniu, spojenú s vynikajúcim ergonomickým dizajnom a komfortom.
DSCF3109
Klasickú ručnú brzdu nahradila v novom modeli elektrická, takže v stredovom paneli vznikol priestor na držiaky nápojov, pod ktorými je ďalší box na osobné veci. Samozrejmosťou je lakťová opierka, ktorá je taktiež otvoriteľná a ponúka dodatočný priestor. Pekný akcent dodávajú v interiéri aj chrómované kľučky dverí.

Integrované stereo rádio s CD podporuje prehrávanie MP3 súborov či pripojenie napríklad mobilného telefónu cez AUX IN. Tento multimediálny systém je možné ovládať pohodlne aj z volantu, pričom informácie sa zobrazujú na trojitom monochromatickom displeji, ktorý svieti na oranžovo, respektíve na farebnom paneli – záleží na výbave, ktorú si zvolíte.
SÚVISIACE ČLÁNKY: Insignia Country Tourer zdolá aj ľahký terén

Veľký kufor a sklápacie sedadlo spolujazdca

Kufor so základným objemom 402 l viete sklopením zadného deleného operadla zväčšiť na viac ako trojnásobok, pričom vznikne praktická rovná podlaha. Pripravte sa len na to, že náklad budete do Antary dvíhať dosť vysoko.
DSCF3094
Zaujímavosťou je voliteľný sklápací systém, ktorý umožňuje sklopiť operadlo sedadla predného spolujazdca dopredu, aby bolo možné prevážať mimoriadne dlhé predmety. Tento systém je súčasťou balíka Cosmo Comfort.

Mohutný výkon

Opel Antara ponúka kombinácie motorov a prevodoviek, ktoré sú prispôsobené vlastnostiam systému pohonu všetkých kolies. Vybrať si môžete medzi športovou manuálnou alebo pohodlnou automatickou prevodovkou.

K dispozícii je benzínový 4-valcový motor 2.4 l, ktorý ponúka výkon 123 kW (167 k) a pre nadšencov dieselového pohonu sú k dispozícii dve verzie motora 2.2 CDTI s výkonmi 120 kW (163 k), respektíve 135 kW (184 k).
Čo sa týka prevodovky, 6-stupňová manuálna prevodovka je dostupná štandardne pri dieselových motoroch 2.4 a 2.0 CDTI. 6-stupňová automatická prevodovka s ekonomickým režimom šetriacim palivo je dostupná so všetkými motormi.
Výrobca udáva spotrebu paliva v meste od 8,2 do 12,8 litra, respektíve 5,2 až 7,4 l/100 km mimo mesta. Kombinovaná spotreba je 6,3 až 9,3 litra na 100 kilometrov.

Kontakt na predajcu: Attila Ondrej Autocentrum, Gemerská 563, Brzotín časť Bak 048 01 Rožňava, Call centrum 0905 555 777, email centrum@infoauto.sk
Foto & Video infoRoznava.sk / M. Kuchár, Š. Barczi
*******************************************

PR článok je komerčnou službou. Svoje objednávky posielajte na adresu reklama@inforoznava.sk 
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery