Opäť Baník…

Na našom portáli sme už nie raz upozorňovali na skutočnosť, že neslávne známa krčma Baník v centrálnej mestskej zóne je zahanbujúcou vizitkou mesta, ktorá určite nezanecháva pozitívne dojmy ani jeho návštevníkom.
V dôsledku alkoholu tam pravidelne dochádza k výtržnostiam, najmä v čase výplaty sociálnych dávok. Hlučnosť tam zabavájucich sa ruší celé okolie a prevádzkovatelia podniku musia k upokojeniu vášní podgurážených hostí často privolať políciu.
Stalo sa tak aj dnes krátko po deviatej hodine, keď okrem dvoch policajných hliadok prišiel aj lekár. Na terase podniku sa strhla bitka. Po odchode polície a sanitky sa tam ešte dlho diskutovalo, kým sa skupina hostí rozišla domov.
Ako nám potvrdili na Obvodnom oddelení Policajného zboru SR v Rožňave, k bitke došlo tentokrát medzi dvoma návštevníkmi podniku, jeden z nich bol Róm. „Boli tam porozbíjané okná, obaja boli dosť krvaví, najmä jednému prudko tiekla krv z nosa, preto sme privolali sanitku, ale našťastie nestalo sa nič vážne. Vyšetrujeme to ako výtržníctvo, po vypočutí budú obaja zadržaní prepustení, máme tu aj svedkov,“ spresnil pre Inforoznava.sk službukonajúci dôstojník.    
Aby sa situácia naozaj zmenila, stačilo by, ako sme už tu písali, prehodnotiť cenové zariadenie reštauračných a pohostinských zariadení v centrálnej mestskej zóne, stanoviť ich vyššiu kategóriu pre túto mestskú časť a problém by mohol byť vyriešený.
To by však riešenie museli hľadať aj samotní poslanci, nielen médiá, ktoré na problémy v meste otvorene poukazujú.   
Foto: Inforoznava.sk         

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery