Okresný šéf SMK to nevie

V súvislosti z tohoročnými komunálnymi voľbami sme oslovili aj SMK-MKP v Rožňave.
Tunajšiemu vedeniu sme adresovali otázku, či bude Strana maďarskej koalície (SMK) v Rožňave samostatne, alebo v koalícii, nominovať, alebo podporovať vybraného kandidáta na post primátora mesta. 
Odpovedal nám okresný šéf strany Ing. František Porubán, t. č. vedúci Investičného odboru Košického samosprávneho kraja.
„V meste Rožňava je založená miestna organizácia SMK-MKP. Podľa stanov strany miestna organizácia má výlučné právo navrhovať kandidátov vo voľbách do orgánov samosprávy obcí resp. miest. Kandidátov strany v komunálnych voľbách a miestnu koalíciu schvaľuje členská schôdza miestnej organizácie. Kandidáti na poslancov a na starostu/primátora majú byť zvolení najneskôr do 15 dní pred odovzdaním kandidačných listín podľa zákona.“
Na doplňujúcu otázku, ktoré mená pripadajú pre SMK do úvahy, uviedol:
„Okresné orgány strany v ostatnom období nerokovali o aktivitách miestnej organizácie strany v meste Rožňava pred najbližšími komunálnymi voľbami.“
Rovnaké otázky sme adresovali miestnym organizáciám strany Most-Híd a Smer- Sociálna demokracia. Ich odpovede zverejníme hneď po doručení. 
Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk / Okresný snem SMK
Súvisiace články:
Definitívne sa vyjadrím v auguste
V SMK volili kandidátov aj šéfa
Smer a SMK opäť spoločne
Slovák a Tamásová teraz súperia

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery