Meduškine rozprávkovo pre najmenších

Určite si mnohí, ktorí sa starajú o najmenšie deti, v tomto bláznivom počasí často povzdychnú – čo v takomto počasí?
Pre tých, ktorí by namiesto sedenia doma predsa len chceli s drobcami zmeniť prostredie, máme tip: Materské centrum Meduška. V jej priestoroch môžu deti nájsť rovesníkov, zahrať sa, niečo nové sa naučiť alebo vytvoriť a pomaly sa pripravovať na vstup do materskej školy.
Meduška sa nachádza v priestoroch Materskej škôlky na ulici Kyjevská (sídlisko Juh). Navštíviť ju môžete v pondelok, utorok a štvrtok v čase do 9.00 do 11.00. Detičkám je potrebné doniesť prezúvky. Bližšie informácie sa dozviete na tel. č. 0908 984 368.
V súčasnosti prebieha v Meduške projekt Meduškine rozprávkovo, ktorý sa začal 2. novembra 2009 a bude trvať až do 30. júna 2010. Je určený pre deti vo veku od 1 do 3 rokov a ich mamy (rodičov) a členky Medušky ich na jednotlivých hodinách privítajú vždy v pondelok od 9.30 do 10.30.
Súčasťou každej hodiny je úvodné cvičenie na riekanku, rozprávka, do deja ktorej sa deti aktívne zapájajú, cvičenie detí na fitlopte s riekankou, osvojovanie si rôznych kreatívnych techník pre deti i pre mamy a výroba darčeka pre detičky.
Rozprávka sa mení každý mesiac. Dosiaľ sa deti mohli zabaviť pri rozprávke O troch prasiatkach a Vianočnej rozprávke. V januári ich baví rozprávka O usilovnej sliepočke.
Z kreatívnych techník sme deti vyskúšali servítkovú techniku, lepenie plastelíny, maľovanie čarovných obrázkov, tvorbu vianočných pozdravov, vysypávanie obrázkov farebnými kamienkami a výrobu prstových bábok.
Finančné prostriedky na tento projekt poskytla Východoslovenská energetika, a.s.
Tímea Bagačková-Zollerová & Tatiana Bareán Žolnová
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery