Odstraňovali poruchu na poškodenom vysokonapäťovom kábli

V nedeľu krátko po siedmej večer až do polnoci bola aj časť mesta Rožňava, najmä v okolí hypermarketu Tesco, bez dodávky elektrickej energie. Podľa vysvetlenia VSD, dôvodom bolo odstraňovanie poruchy na vysokonapäťovom kábli.
„Kábel bol poškodený v neďalekej trafostanici, nebola to plánovaná odstávka, trvala od 19.15 do 00.08 hodiny,“ spresnil pre infoRoznava.sk službukonajúci pracovník Východoslovenskej distribučnej spoločnosti.
VSE svoje plánované odstávky oznamuje na svojej webovej stránke a tiež prostredníctvom webových stránok príslušných obcí a miest.
Prehľad o plánovaných odstávkach v meste Rožňava si môžete pozrieť na stránke mesta v rubrike Informujeme.
Aktualizácia 30. 8., 11:28 h.:
Ako nám potvrdila Andrea Danihelová, hovorkyňa spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD), zaevidovali v nedeľu 28. 8. 2016 približne o 19:15 hod prerušenie distribúcie elektriny do približne 4.200 odberných miest.
„Dôvodom bola porucha na transformátore a tiež kábli vysokého napätia. Postupne sa podarilo poruchu vymedziť a po polnoci už boli zásobené všetky odberné miesta. Momentálne je distribučná sústava premanipulovaná tak, aby poruchou nebolo dotknuté ani jedno odberné miesto,“ spresnila.
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery