Odprezentujú knihu Rožňavské cechy

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského a Banícke múzeum, kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja, pozývajú na prezentáciu knihy Sylvie Holečkovej Rožňavské cechy, spojenú s autogramiádou autorky.
Uskutoční sa v stredu 28.mája o 16:30 hod. v priestoroch knižnice na Lipovej ul. č.3 v Rožňave. Po prezentácii bude otvorená výstava Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013.
Publikácia Rožňavské cechy je písaná popularizačno-náučným štýlom, aby bola po obsahovej stránke prístupná pre čo najširšiu verejnosť. Autorkou je Sylvia Holečková, historička Baníckeho múzea v Rožňave.
„Táto kniha bola prihlásená do súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013, ktorú organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov,“ uviedla jej autorka.
„Prvého apríla som sa zúčastnila slávnostného vyhodnotenia v Banskej Bystrici, kde porota v kategórii A4 Knihy o mestách – Monografické publikácie udelila knihe 1.miesto. Samozrejme, že ma to veľmi potešilo,“ dodala.
Cieľom publikácie je podľa nej prezentovať aj knižnou formou (rovnomenná výstava prezentuje tieto zbierky od roku 2010 formou putovnej výstavy)  bohatú zbierku trojrozmerného, 300 až 500 rokov starého rožňavského cechového materiálu, ktorý sa podarilo zachovať a ktorý je dnes súčasťou zbierkového fondu Baníckeho múzea v Rožňave.
Publikácia bola slávnostne uvedená do knižného sveta za prítomnosti predstaviteľov mesta a pozvaných hostí koncom februára 2014. V stredu 28. mája o 16:30 hod. bude v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave predstavená aj širokej verejnosti za prítomnosti samotnej autorky. Pre záujemcov o túto publikáciu bude pripravená  autogramiáda.
Podujatie sa koná v rámci otvorenia výstavy Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013, vstup je voľný.
Mnohí ani netušia, kde sídli múzeum – Sylvia Holečková v rozhovore pre infoRoznava.sk
Foto: Archív infoRoznava.sk / Sylvia Holečková

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery