Odhalili pamätnú tabuľu S. Markóa

ROŽŇAVA – V piatok na poludnie sa konalo v Rákocziho maďarskom dome v Rožňave odhalenie pamätnej tabule pri príležitosti 100. výročia úmrtia kráľovského verejného notára Dr. Sándora Markóa (1847–1912).

K prítomným sa prihovorili zástupca primátora Pavol Burdiga (Most-Híd),  Dr. Ádám Tóth, prezident Notárskej komory Maďarskej republiky a JUDr. Karol Kovács, prezident Notárskej komory Slovenskej republiky.

Spomienka pokračovala otvorením pamätnej výstavy v priestoroch Starej radnice na Námestí baníkov, ktorá bude sprístupnená do 30. októbra v pracovné dni počas otváracích hodín Turisticko informačného centra.

Program pokračoval aj vo večerných hodinách, keď v Kongresovej sále Starej radnice vystúpil Mužský spevácky zbor z Krásnej Hôrky a Divadelný súbor maďarských notárov uvedol divadelnú hru Ferenca Szécsiho Cesta ku vdovstvu/Utazás az özvegység felé.

Výnos z predstavenia a dobrovoľné príspevky boli venované na obnovu hradu Krásna Hôrka, postihnutého požiarom.

Podujatie bolo súčasťou prebiehajúcich osláv Dni mesta 2012, podrobný program  si môžete pozrieť kliknutím sem, ich súčasťou je aj Rožňavský jarmok, ktorého program nájdete tu.

Foto: infoRoznava.sk/Gabriel Vjeszt ml. 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery